šport

„Vyhrať Slamy nie je ľahké, najmä ak máte 3 chlapcov, ktorí dominovali 20 rokov.“

Alexander Zverev nedávno pochválil Rogera Federera, Rafaela Nadala a Novaka Djokoviča za to, že dominovali v hre 20 rokov, čím je pre ostatných hráčov takmer nemožné získať grandslamový titul.

Zverev naposledy zdolal krajana Daniela Altmaiera v celonemeckej bitke v druhom kole na US Open 2023. Zápas trval takmer štyri hodiny, keď svetová 12-ka vyhrala 7-6, 3-6, 6-4, 6-3.

Počas pozápasovej tlačovej konferencie 26-ročný hráč trval na tom, že zisk grandslamového titulu je obrovskou úlohou, pričom za svoju dominanciu pripísal „veľkej trojke“ Federera, Nadala a Djokoviča. Nemec ďalej vysvetlil, že mnohí z najlepších hráčov, vrátane Tomáša Berdycha, Davida Ferrera, Davida Nalbandiana a Robina Soderlinga, nedokázali vyhrať veľké turnaje kvôli „veľkej trojke“.

„Tiež sa to týka Novaka [Djokovic]Rafa [Nadal]A Roger [Federer] vedieť trochu. Veľa hráčov ako Berdych, Ferrer, Nalbandian. Kto ešte? Soderling. Áno, nie všetci vyhrali Slam. Tieto veci nie je ľahké prekonať. „Najmä keď máte troch chalanov, ktorí dominovali 20 rokov,“ povedal Zverev.

Na otázku, aby sa vyjadril k možnému zápasu medzi Carlosom Algarzom a svetovou dvojkou Djokovičom vo finále US Open, Zverev poznamenal, že médiá potrebujú zápasy, pretože to vytvára dobrý príbeh.

„Myslím si, že je veľmi prirodzené, že médiá hľadajú príbeh a teraz je to príbeh Algaraz a Novak. Viete, minulý rok to bolo ako Rafa, proti všetkým. Potom v roku 2021 to bol akýsi trojuholník s Novakom, Daniel a ja,“ povedal 26-ročný mladík.

Zverev zopakoval Djokovičove názory na túto záležitosť a povedal, že by nebolo múdre počítať v boji o korunu príliš veľa talentov.

„Myslím si, že je prirodzené, že médiá nájdu zápasy, ale myslím si, ako som povedal minule, Novák to povedal dobre, sú tu iní hráči, ktorí môžu hrať v žrebe, sú aj iní hráči, ktorí majú týchto dvoch. “ pridal.

Nemec ďalej poukázal na to, že diskutovať o možnom finále by bolo neúctivé voči ostatným súťažiacim, ktorí sú stále v pretekoch.

„Myslím si, že je trochu neúctivé hovoriť o finále, keď je váš ďalší súper stále, viete. Myslím si, že obaja títo chalani ešte nemysleli na finále. Myslím si, že títo dvaja chalani vedia, že k sebe patria. Dovtedy súperi , všetci sme tu, my sa snažíme vyhrať,“ povedal Zverev.

Alexander Zverev reflektuje ťažké víťazstvo 2R na US Open, keď sa v treťom kole stretne s Grigorom Dimitrovom

Alexander Zverev na US Open 2023.

Počas rozhovoru na kurte po výhre v druhom kole na US Open Alexander Zverev komentoval ťažké počasie počas turnaja.

„Ťažko povedať. Myslím si, že je to veľmi ťažká situácia, takže sa nehrá ľahko. Myslím si, že najmä prvé dva sety boli veľmi veterné,“ povedal Zverev.

Aj svetová 12-ka priznala, že nepodával také výkony, ako dúfal.

„Áno, určite mám na niektorých veciach popracovať, ale som šťastný, pretože si myslím, že je ľahké vyhrať, keď hráte dobre. Je ťažšie vyhrať, keď nehráte dobre. Veľkí šampióni to vždy robia a Dnes som šťastný,“ dodal.

26-ročný hráč hovoril o svojom súboji v treťom kole proti Grigorovi Dimitrovovi a povedal, že Bulhar je v dobrej forme.

„Áno, myslím, ak zasiahneš [Andy] Murray v priamych setoch, myslím, že hrá dobre, nie? To samo o sebe hovorí veľa. Uvidíme, ako to pôjde. Myslím si, že každý zápas je iný. Áno, minulý týždeň sme hrali v Cincinnati, ale očakávam tu niečo úplne iné. Dúfam, že to bude svojím spôsobom skvelý zápas,“ povedal.

Dimitrov ukončil svoje ťaženie na New York Major päťsetovou prehrou proti Slovákovi Alexovi Molkanovi. Tridsaťdvaročný hráč postúpil do súboja v treťom kole proti Nemcovi, keď v druhom kole zdolal bývalú svetovú jednotku Andyho Murrayho v rovnakých setoch 6:3, 6:4, 6:1.

READ  'Neuveriteľný' hráč Newcastlu United, ktorého si vybral Pep Guardiola

upravil
Siddharth Dhananjay


Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close