Svet

Hodnotenie výkonnosti MDA prináša zmiešané výsledky

_____________

Národný úrad pre plánovanie (NPA) a miestne samosprávy preukázali zlepšenie výkonnosti pri implementácii programu rozvoja regionálnych rezervácií (RED) pri hodnotení vládnych ministerstiev, agentúr a rezortov (MDA).

Cieľom plánu je urýchliť spravodlivý regionálny hospodársky rast a rozvoj.

Ide o stimuláciu rastového potenciálu subregiónov v kľúčových rastových príležitostiach. Patria sem agropodnikanie, cestovný ruch a výroba.

Cieľom projektu je odstrániť medzery v infraštruktúre pre využitie miestneho ekonomického potenciálu, posilniť a rozvíjať regionálne hodnotové reťazce a poskytnúť rámec merania výkonnosti pre miestne vedenie a riadenie verejného sektora.

NPA aj miestne samosprávy zaznamenali uspokojivé skóre plnenia rozpočtu podľa skóre v Národnej výročnej správe o hodnotení výkonnosti (NAPAR) 2022/2023.

100% známky

Napríklad pri vynaložených publikáciách obe dosiahli 100 percent. Rovnaké skóre bolo zaznamenané z hľadiska vynaloženého rozpočtu a uvoľneného rozpočtu.

Na druhej strane, ministerstvo pre miestnu samosprávu a Úrad predsedu vlády (OPM) dosiahli skóre 72,4 a 71,8. Kým OPM zaznamenalo skóre 43,3 percenta vynaloženého rozpočtu, MoLG dosiahlo 60,7 percenta.

Minister verejných prác Justin Kasule Lumumba, ktorý v stredu vystúpil pri prezentácii zistení v prezidentskej kancelárii, vyzval MDA a miestne samosprávy, aby zabezpečili splnenie cieľov pridelených každému sektoru v súlade so sľubmi Hnutia národného odporu do roku 2021. Termín 2026.

„Uganďania nám dali päťročný mandát, z toho dva roky máme teraz dovolenku,“ povedal.

„Počas toho obdobia sme čelili mnohým výzvam, vrátane Covid-19, ale nemôžeme to vždy použiť ako ospravedlnenie pre slabý výkon. Je to naša súčasť. Negatívna energia nám pomôže z dlhodobého hľadiska.“

READ  Koronavírus ONLINE: V Českej republike bolo 3187 nových prípadov

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close