Svet

Hongkonskí dopravcovia a supermarkety znižujú služby, pretože sa zvyšuje počet prípadov COVID-19

HONG KONG: Hongkonský prevádzkovateľ metra, autobusové spoločnosti a jeden z najväčších mestských reťazcov supermarketov uviedli, že tento týždeň obmedzia služby v dôsledku zlého prepuknutia ochorenia COVID-19, ktoré od začiatku februára zaznamenalo prepuknutie každodenných infekcií.

Najnovšie kmene prichádzajú v čase, keď hongkonské úrady pevne dodržiavajú svoju stratégiu „Dynamic Zero“ koronavírusu, ktorá sa snaží kontrolovať všetky epidémie za každú cenu, rovnako ako čínska pevnina.

Ministerstvo dopravy v Globálnom finančnom centre uviedlo, že 98 autobusových liniek bude zatvorených, pretože operátori čelia vážnemu nedostatku pracovnej sily.

Nárast počtu obetí závažných opatrení sociálneho vylúčenia a úbytok zákazníkov sťažili udržiavanie prevádzky, uviedla správa v stredu neskoro (2. marca).

Prevádzkovateľ mestského metra MTR Corp, známy svojou efektívnosťou, vo štvrtok uviedol, že pre nedostatok personálu a prudký pokles zákazníkov obmedzil služby o osem liniek.

„Snažíme sa zachovať vlakovú dopravu aj napriek zlej situácii COVID-19. Nedávny vývoj epidémie však ovplyvňuje pracovnú silu pre každodennú prevádzku,“ uvádza sa na svojej webovej stránke.

ParknShop, jedna z najväčších sietí supermarketov v meste, oznámila, že skráti otváracie hodiny viac ako 200 predajní, aby ochránila svojich zamestnancov a zákazníkov. Niektoré obchody sa podľa neho zatvoria o 15:00.

Od vypuknutia epidémie v roku 2020 sa počet epidémií v meste ovládanom Čínou zvýšil na viac ako 290 000, pričom počet obetí je približne 1 100.

Približne 700 z týchto úmrtí sa vyskytlo za posledný týždeň, väčšina z nich nebola očkovaná.

Zdravotnícki experti na Hongkongskej univerzite v pondelok odhadli, že už bolo postihnutých približne 1,7 milióna ľudí, pričom budúci týždeň by mal priniesť vrchol asi 183 000 denných infekcií.

Medzi mnohými obyvateľmi došlo tento týždeň k rozsiahlemu zmätku a zmätku v súvislosti so zmiešanými správami vlády o tom, či dôjde k výluke v celom meste a každodennej zmene pravidiel týkajúcich sa koronavírusu.

READ  Svet: Pri požiari v New Yorku zahynulo 19 ľudí

Alan Gemon, prominentný podnikateľ a vládny poradca, povedal, že medzinárodná povesť Hongkongu bola „vážne poškodená“ znepokojivými správami, ktoré vyvolali poplach.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close