Veda

„Hovoria mi zločinec“: Pracovníci ošetrovateľského domu, ktorí môžu šíriť vírus

Pán Vertu, 33 rokov, pomocník v oblasti stravovania, uviedol, že dostane zaplatené asi 9,80 dolárov za hodinu, plat, ktorý podľa neho ostal zhruba nezmenený, odkedy začal pracovať pred 14 rokmi. Pani Julceus, ktorá je certifikovanou zdravotnou sestrou, zarába asi 12 dolárov za hodinu.

Sheryl Carlos (56) pracuje tri pracovné miesta sedem dní v týždni v Port St. Lucie severne od West Palm Beach. Jeden je v domove dôchodcov a druhý v komunite dôchodcov; zarába dodatočný príjem starostlivosťou o pár ľudí v súkromných domoch. Zarobí asi 13 dolárov za hodinu.

„Niečo ti poviem, nemám život,“ povedala nedávno, keď odchádzala skoro ráno domov po ukončení deväťhodinovej zmeny domov. „Keby vám niektoré práce platili dosť, nemuseli by ste tak pracovať.“

Obhajcovia domovov s opatrovateľskou službou tvrdia, že väčšina zariadení má malú kontrolu nad tým, čo majú ostatní pracovníci v zamestnaní. Tvrdí sa, že je ťažké zvýšiť mzdy, keď príjmy určuje štát alebo spoločnosť Medicare.

„Existujú skutočne dobrí majitelia, ktorí odvádzajú dobrú prácu a snažia sa ľuďom platiť viac,“ povedala doktorka Alice Bonnerová, ktorá v Inštitúte pre zlepšovanie zdravotnej starostlivosti radí v starostlivosti o starších dospelých.

„Ale ak vo svojom dome s opatrovateľskou službou získavate väčšinou klientov Medicaid a získavate pre nich veľmi málo peňazí, ktoré nepokrývajú vaše náklady, je skutočne ťažké tiež zvýšiť platy a výhody.“

V máji a začiatkom júna ich jeden zo zamestnávateľov pána Vertu a pani Julceusovej, Avante v Lake Worth Rehabilitation and Skilled Nursing, prepustil z dôvodu, že porušili politiku tým, že prišli do práce, hoci mali koronavírus, podľa zamestnancov a ich odborový zväz, ktorý podal sťažnosť na prepustenie.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close