šport

Hráč mesiaca Hull Harry Vaughan sa ukazuje ako perspektívny Ír

Harry Vaughan bol vyhlásený za hráča mesiaca v Hull City.

Je malý, úhľadný, šikovný, vieš čo to znamená? Chlapec má dosť „šikov“, aby pobavil aj bývalého panelistu RTE na dôchodku.

Tvorca hry z Hull City Harry Vaughan má len 19 rokov, no začiatkom tohto týždňa bol vyhlásený za hráča Tigers of the Month for April.

Írsky reprezentant do 19 rokov prichádza z Hullu „bláznivý“ Neligový Oldham v januári a rýchlo postúpil do prvého tímu šampionátu pred plánovaným termínom.

Vaughan len zriedka začínal v Národnej lige – pravdepodobne kvôli jeho miernemu fyzickému stavu a/alebo skutočnosti, že mal päť manažérov v priebehu ôsmich mesiacov – a pôvodne sa údajne upísal Hullovej akadémii. Jedna pre budúcnosť, nie zaradenie do prvého tímu.

Vaughan však na tréningu zapôsobil na manažéra Liama ​​Rossiniera a dokončil druhú polovicu sezóny s piatimi vystúpeniami v Hulle – v porovnaní so štyrmi vystúpeniami v Oldhame medzi augustom a 31. januárom.

V týchto piatich štartoch na šampionáte Vaughan operoval na ľavej strane formácie 4-2-3-1, kde mu jeho plynulé príspevky a tvrdá práca s loptou vyniesli dve ocenenia pre najlepšieho hráča zápasu.

Írskych neplnoletých expertov celkom neprekvapí jeho technická schopnosť ovplyvniť druhú úroveň anglického futbalu, ale spôsob, akým splnil fyzické a defenzívne požiadavky ligy, je obzvlášť povzbudivý.

Si čarodejník Harry

Proti fyzickej strane Lutonu v posledný deň sezóny vyhral Vaughan sedem pozemných duelov, absolvoval tri zákroky a získal tri priame kopy.

Nie je nezvyčajné, aby boli mladí okrajoví hráči na konci sezóny draftovaní do tímov majstrovstiev v strede tabuľky na pár zápasov, ale Vaughanovo odvážne úsilie dostať sa po ľavej strane mu vynieslo dostatok kreditu, aby mohol začať. Najpozoruhodnejšie je päť po sebe idúcich hier.

READ  Supers Super: Výhry a prehry na Slovensku

S veľkou sebadôverou z týchto stretnutí sa tvorca narodený v Trafforde teší na budúcu sezónu.

„Som pripravený,“ povedal Vaughan Ahoj Pri otázke na predsezónu. „Nech je akýkoľvek [Liam Rosenior] Čokoľvek chce, aby som urobil, On to spôsobí.

„Pred predsezónou budem pracovať,“ pokračoval, „možno týždeň voľna, ale urobím si svoje, aby som sa uistil, že som pripravený.“

„Mám 19 a stále sa učím. Môžem urobiť oveľa viac a učiť sa od najlepších hráčov [during the transfer window] A dúfam, že nech som ktokoľvek, dokáže to zlepšiť a vtlačiť do toho svoju pečať.

Harry Vaughan a Írsko

Vaughan je dôležitým členom Írska do 19 rokov.

Debutoval za 17-ročného Toma Mohana, keď nastúpil v medzištátnom prípravnom zápase proti Švédsku v lete 2021, ale naplno sa etabloval ako štartér, kým nezaujal priateľské víťazstvo 3:0. O rok neskôr na Islande.

V nedávnej kvalifikácii majstrovstiev Európy Van nastúpil na päť zo šiestich zápasov, no nedokázal doviesť svoj tím do finále, keďže utrpel tesné prehry s Gréckom a Slovenskom.

Otázkou však teraz je, kam smeruje jeho medzinárodná kariéra. Mohanovi muži odohrajú prípravné zápasy pred začiatkom ďalšej kvalifikačnej kampane v novembri, v ktorej bude Vaughan dúfať, že bude v Írsku do 21 rokov.

READ  Pápež ocenil obete slovenskej genocídy

Jim Crawford si do posledného kádra Írska do 21 rokov vybral Wolves U21 (Joe Hodge), Brighton U21 (Andrew Moran), Shrewsbury (Gillian Phillips), Cork City (Matt Healy) a Shelbourne (Kian Leavy). Myslím si, že štart za majstrovský tím dáva hráčovi väčšiu šancu zaviazať sa nabudúce.

Keď Will Smallbone dosiahne plnoletosť, Crawford a jeho trénerský tím budú musieť nájsť nových kreatívcov, ktorí budú viesť zložitú skupinu, ktorá zahŕňa Taliansko, Nórsko a Turecko, a Vaughan by mohol byť práve ten, kto si vyplní topánky.

Jeho zmysel pre prihrávku, jeho magnetická kontrola futbalu a jeho agresivita získať loptu späť, ak ju stratí, pomôže zlepšiť a obohatiť už tak talentovaný tím do 21 rokov.

Môžete pripísať vlastnosti, ktoré im pomôžu prekonať kampaň v roku 2022 a stať sa prvým tímom Írska do 21 rokov, ktorý sa kvalifikoval do finále majstrovstiev Európy.

S letnou prípravou pred sezónou, jeseňou zápasov do 21 rokov a zimou majstrovského futbalu je pred ním vzrušujúce obdobie byť 19-ročným.

Prečítajte si viac o: Harry Vaughan, Hull City, Írsko, Kenny’s Kids

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close