Ekonomika

India je 13. krajinou, ktorá vydáva certifikáty OIML

India sa stala medzinárodne uznávanou certifikačnou autoritou OIML (Medzinárodná organizácia pre právne meranie), oznámilo vo štvrtok ministerstvo pre spotrebiteľské záležitosti.

India je 13. krajinou na svete, ktorá vydáva osvedčenia o schválení OIML.

Minister pre spotrebiteľské záležitosti Rohit Kumar Singh povedal: „Domáci výrobcovia teraz môžu testovať svoje vážiace a meracie zariadenia v Indii a predávať ich na medzinárodnom trhu. To uľahčí medzinárodným výrobcom testovať svoje zariadenia tu a vytvorí príjem a zamestnanosť.

Zníženie nákladov

Z ústredia OIML v Paríži vystúpil aj výkonný tajomník OIML-CS Paul Dixon, ktorý opätovne potvrdil úlohu Indie ako certifikačného orgánu OIML a prisľúbil pokračovanie spolupráce.

OIML, založená v roku 1955, je medzivládna organizácia a jej certifikácia je medzinárodne akceptovaná na predaj váh a mier kdekoľvek na svete. Laboratórium v ​​Ahmedabáde teraz vykoná testovanie na certifikáciu, povedal Singh. Plánuje sa spustenie podobných laboratórií aj v iných mestách. „Ministerstvo bude mať vyhradenú bunku na vydávanie osvedčení,“ povedal Singh.

Domáci výrobcovia môžu teraz vyvážať svoje vážiace a meracie zariadenia do celého sveta bez dodatočných poplatkov za testovanie, čo vedie k výraznej úspore nákladov.

India teraz môže ovplyvniť politiku OIML a poskytnúť vstup do stratégie OIML, uvádza sa v oficiálnom vyhlásení. Tento systém umožňuje, aby certifikáty OIML vydané orgánmi vydávajúcimi OIML v členských krajinách OIML boli akceptované ostatnými účastníkmi ako základ pre vydávanie národných alebo regionálnych typových schválení meracích zariadení. Uviedla, že ostatní členovia OIML sa môžu spoľahnúť na tieto certifikáty pri vydávaní národných certifikátov typového schválenia bez potreby drahých testovacích zariadení.

India sa teraz pripája k exkluzívnej skupine krajín vrátane Austrálie, Švajčiarska, Číny, Českej republiky, Nemecka, Dánska, Francúzska, Spojeného kráľovstva, Japonska, Holandska, Švédska a Slovenska.

Toto je váš posledný bezplatný článok.

READ  Bývalý slovenský premiér Robert Fiko je obvinený zo zločinu

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close