Ekonomika

India tvrdí, že za obsah by mali byť zodpovedné weby na streamovanie videa, Telecom News, ED Telecom

Indický minister pre technológiu vo štvrtok uviedol, že služby streamovania videa by mali byť „zodpovedné a zodpovedné“ za ich relácie a filmy, pričom musia dodržiavať pravidlá zavedené minulý mesiac, ktoré regulujú takýto obsah.

India sprísnila svoje zameranie na spoločnosti sociálnych médií, ako sú Facebook a Twitter. Takzvané „Intermediate Guidelines and Digital Media Protocol Code“ tiež vyžaduje, aby spoločnosti ako Netflix a Amazon Prime Video kategorizovali obsah podľa veku publika.

Tieto pravidlá týkajúce sa digitálnych médií alebo serverov typu over-the-top (OTT), ako sú Amazon Prime Video a Netflix, čelia v Indii čoraz väčším sťažnostiam na pornografický obsah alebo urážku náboženských nálad. OTT dodáva obsah priamo k publiku prostredníctvom internetu.

V jednom z najznámejších prípadov, ako je tento, policajti minulý mesiac hodinu hodinu vypočúvali špičkového manažéra videa Amazon Prime. Amazon bol nútený sa ospravedlniť.

Indický minister technológie Ravi Shankar Prasad vo štvrtok uviedol, že zatiaľ čo spoločnosti majú právo na tvorbu obsahu, iné majú právo sťažovať sa.

Nové indické pravidlá nútia technologické spoločnosti vrátane gigantov streamujúcich video, aby vytvorili mechanizmus nápravy sťažností a menovali nových riadiacich pracovníkov pre koordináciu s orgánmi činnými v trestnom konaní.

Trojstupňový nápravný systém sťažností sa začína samoreguláciou obsahovej platformy a končí vládou vymenovaným výborom na čele s úradníkom ministerstva.

„India bude tolerantná a tolerantná,“ uviedol Prasad. „Limity tolerancie a štandardy tolerancie by sa však nemali určovať z hľadiska vytvorenia slobody alebo zneužitia konkrétneho výrobcu stránky OTT.“

READ  Študenti FIU dostávajú najprestížnejšie svetové štipendiá na štúdium v ​​zahraničí | Správy FIU

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close