Svet

Indonézia sa pripravuje na boj proti znečisteniu ovzdušia pred summitom ASEAN – Xinhua

Fotografia urobená 15. augusta 2023 ukazuje panorámu mesta Jakarta v Indonézii zahalenú v hmle. (Foto: Yori Farley/Xinhua)

Indonézia pred summitom ASEAN v hlavnom meste Jakarta prijala opatrenia na boj proti znečisteniu ovzdušia, vrátane rozprašovania vody na hlavné cesty a implementácie programu práce doma.

Jakarta, august 29 Indonézia sa pripravuje na boj proti znečisteniu ovzdušia pred 43. samitom Združenia národov juhovýchodnej Ázie (ASEAN) v hlavnom meste Jakarta začiatkom budúceho mesiaca.

Súčasné silné znečistenie ovzdušia v indonézskom hlavnom meste Jakarta, jednej z najznečistenejších oblastí na svete, viedlo k narastajúcim zdravotným problémom verejnosti.

Ministerstvo zdravotníctva na pondelkovej tlačovej konferencii uviedlo, že znečistenie ovzdušia od začiatku roka zvýšilo počet akútnych respiračných infekcií.

Agus Dwi Susanto, vedúci kontroly respiračných chorôb na ministerstve, uviedol, že priemerný mesačný počet prípadov akútnych respiračných infekcií v Jakarte a okolitých mestách bol v roku 2022 nižší ako 100 000.

Fotografia urobená 15. augusta 2023 ukazuje panorámu mesta Jakarta v Indonézii zahalenú v hmle. (Foto: Yori Farley/Xinhua)

„Od januára do tohto mesiaca je to šokujúco viac ako 100-tisíc,“ povedal s tým, že len v auguste jeho úrad zaevidoval 200-tisíc prípadov. Susanto vyzval verejnosť, aby vždy nosila masky proti znečisteniu, ak sa venujú vonkajším aktivitám dlhšie ako osem hodín.

Minulý týždeň vyšetrovatelia z ministerstva životného prostredia a lesného hospodárstva krajiny podnikli právne kroky proti jednotlivcom a podnikom, ktoré prispievajú k znečisteniu ovzdušia v meste.

Medzitým administratíva Jakarty a mestská polícia nedávno vyslali hasičské autá, aby rozprášili vodu na hlavné cesty v hlavnom meste, pričom uviedli, že to zmyje prach a iné znečisťujúce látky, ktoré prispievajú k znečisteniu ovzdušia.

Vedenie mesta vyzvalo vládne agentúry a súkromné ​​spoločnosti, aby implementovali program práce doma, najmä počas summitu.

READ  Austrálsky premiér Anthony Albanese príde budúci mesiac do Indie, aby si pozrel testovací zápas s premiérom Modim India News

V pondelok Indonézia spustila svoj autonómny ľahký železničný tranzitný vlak s cieľom znížiť dopravné zápchy a znečistenie v husto obývanom hlavnom meste Jakarta.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close