Ekonomika

Inflácia HICP na Slovensku v júli naďalej rastie

regiónu dnes

Pondelok 22. augusta 2022, 10:05

Inflácia Slovenska v EÚ sa v júli ďalej zvýšila, informoval vo štvrtok Štatistický úrad SR (SÚSR).

Miera harmonizovaného indexu spotrebiteľských cien alebo HICP EÚ v júli medziročne vzrástla o 12,8 % po 12,6 % zvýšení v júni.

Na mesačnej báze vzrástol HICP v júli o 0,6 % po 1,1 % raste v predchádzajúcom mesiaci.

Začiatkom tohto mesiaca štatistický úrad so sídlom v Bratislave informoval, že spotrebiteľské ceny v júli medziročne vzrástli o 13,6 %, čo je o 0,8 % viac ako v predchádzajúcom mesiaci.

Podporte Budapest Business Journal

Budovanie žurnalistického biznisu hodného svojho mena je nákladná záležitosť. Vydavatelia, redaktori a reportéri Budapest Business Journal sa už 27 rokov snažia prinášať obchodné správy, ktoré fungujú, informácie, ktorým môžete dôverovať, pravdivé, presné a bez strachu a priazne.

Novinárske spoločnosti po celom svete sa snažili nájsť obchodný model, ktorý by im umožnil naďalej vynikať bez toho, aby ohrozili ich výkonnosť. Nedávno niektorí experimentovali s myšlienkou zapojiť svojich najdôležitejších zainteresovaných strán, svojich čitateľov.

Rovnakú príležitosť chceme ponúknuť aj našim čitateľom. Pozývame vás, aby ste nám pomohli dodávať kvalitný obchodný časopis, ktorý potrebujete. Stlačte naše tlačidlo podpory BBJ a môžete si vybrať, koľko a ako často budete posielať svoje príspevky.

READ  Bývalá slovenská koaličná strana spustila hlasovanie o nedôvere vláde

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close