Zábava

Izraelský prezident navštívi Rakúsko a Slovensko

Izraelský prezident Isaac Herzog je budúci týždeň na štátnej návšteve Slovenska a Rakúska ako hosť prezidentky SR Zuzany Čaputovej a rakúskeho prezidenta Alexandra Van der Bellena. Počas cesty sa Herzog stretne s hlavami štátov, ďalšími vysokými predstaviteľmi a predstaviteľmi židovských komunít.

„Návšteva prezidenta sa uskutočňuje na pozadí užších diplomatických vzťahov a spolupráce medzi krajinami v boji proti terorizmu a antisemitizmu a podčiarkuje strategický vzťah a túžbu posilniť a rozvíjať rôzne väzby z iných oblastí.“

V rámci návštevy prezident odcestuje do hlavného mesta SR Bratislavy, kde ho pred bilaterálnym diplomatickým stretnutím na oficiálnom ceremoniáli v Krasalkovičovom paláci privíta prezidentka Zuzana Kaputová. Následne prezident uskutoční pracovné stretnutie s predsedom vlády SR Ľudovítom Ódorom a stretne sa s ďalšími vysokými predstaviteľmi.

Herzog sa neskôr stretne s predstaviteľmi slovenskej židovskej komunity a navštívi hrob legendárneho rabína Mosesa Schreibera, známeho ako Chatham Sofer. Jeden z najväčších duchovných vodcov európskeho židovstva.

Prezident po návšteve Slovenska navštívi Viedeň, hlavné mesto Rakúska, kde ho ako hosťa prijme rakúsky prezident Alexander von der Bellen. Na začiatku návštevy bude prezident Herzog prijatý s poctami v paláci Hofburg.

Následne prezident uskutoční pracovné stretnutie s rakúskym kancelárom Karlom Nehhammerom a stretne sa s ďalšími vysokými predstaviteľmi a predstaviteľmi židovskej komunity.

Na konci vašej návštevy Prezident Herzog sa zúčastňuje inauguračného ceremoniálu v dome Theodora Herzla, zakladateľa moderného politického sionizmu.Primátor Viedne Michael Ludwig, rakúska spolková ministerka pre Európsku úniu a ústavu v rakúskej spolkovej kancelárke Caroline Edstadtlerová za účasti vedúcich predstaviteľov Svetovej sionistickej organizácie.

Potom sa prezident vráti do Izraela.

READ  Švédsko zdolalo Slovensko penaltou Emila Forsberga

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close