Kaiden Kuhle a Kanada vyraďujú na majstrovstvách sveta Juraja Slafkowského a Slovensko

Fanúšikovia Montrealu Canadiens, ktorí si naladili štvrťfinále medzi Kanadou a Slovenskom na majstrovstvách sveta v hokeji, čakali extra lahôdku, keď si sériu rozdelili Kaiden Kuhle a Juraj Slafkowski. Kuhle a Damon Severson tvorili odstávkovú dvojicu za obranu Andreho Tourignyho, čo ich priviedlo k zápasu proti Slafkowskému, Petrovi Cehlárikovi a Marekovi Hrivikovi.

Zostava Slafkowského sa predčasne prekrývala s Kuhlem a Seversonom, Slafkowski vyniesol puk na stred ľadu a namieril ho bývalému Bostonu Bruinovi Cehlárikovi, ktorého centrovanú prihrávku v útočnom pásme odrazila priateľská paľba od Brandona Hagela.

Slafkowski zažil desivý moment v tretej tretine, keď si zablokoval ruku/zápästie pri penaltovom zabití Johna Tavaresa. Slafkowski zhodil rukavicu a v nepohode sa skĺzol, ale vrátil sa.

Jared McCann skóroval necelé tri minúty prvej tretiny za Kanadu na prihrávku Coltona Parayka. Útočník Seattlu si prebral prihrávku a prešiel do čiastočného úniku, keď puk prekopol cez skákajúceho gólmana Slovenska. Pierre-Luc Debois sa ujal vedenia ďalším gólom o necelé dve minúty neskôr a vyzeralo to, že vo štvrťfinále to bude škaredé.

Slovensko do konca tretiny premenilo spomínaný gól Petra Cehlárica a znížilo vedenie na 2:1. Kuhle a Severson vo svojom zápase inkasovali gól, no vzhľadom na okolnosti šťastného čísla sa Tourigny rozhodol vyrovnať sa so Slafkowskim.

Nick Ball v závere zvýšil vedenie Kanady gólmi Connora Bedarda a Dylana Guenthera, no Slovensko už vyrovnať nedokázalo. Guenther pridal ďalší gól na 4:1, potom Brandon Tanev s Kuhlem a Seversonom na ľade na 5:1. Kuhle mal dobrú hru v obrannom pásme, čo pomohlo s Thaneovým markerom spolu so Seversonom na ľade.

READ  Azerbajdžanský minifutbalový tím vyhral Európsky pohár

Miloš Geleman zvýšil po 30 sekundách na 5:2 a následne po kontroverznom rozohrávke na dve penalty Marek Hrivik pri presilovej hre 5 na 3 zvýšil na 5:3.

Kanada sa vyhla ďalšej katastrofe, podobnej tej proti Rakúsku v dvojkole, keď Nick Ball zblokoval hru do prázdnej brány a spečatil víťazstvo 6:3.

Juraj Slafkowski a Slovensko sa po štvrťfinále po prehre s Kanadou vrátia domov. Medzitým majú Kaiden Kuhle a Kanada garantované ďalšie dva zápasy. Semifinále je na programe v sobotu, v nedeľu nasledujú zápasy o zlato a bronz.

Nie je známe, s ktorou krajinou si Kanada zahrá v semifinále, keďže play-off sa bude preskupovať po štvrťfinále. Cole Coffield a Team USA sa stretnú s Českom vo štvrťfinále o 14:20, zatiaľ čo Oliver Kapanen a Team Finland sa postavia proti rivalovi Švédsku.