šport

Majstrovstvá sveta juniorov 2023 – päť fantazijných hokejistov, ktorých treba sledovať

Viktória MathiasováFantasy hokej5 minút čítania

Slovák Simon Nemec bude veľkou súčasťou budúcej zostavy New Jersey Devils.Dale Preston/Getty Images

S Majstrovstvami sveta juniorov 2023 IIHF v plnom prúde majú hokejoví fanúšikovia a fantazijní manažéri úplný náhľad na ďalšiu generáciu hviezd, ktoré sa tvoria. Či už sú draftovaní v NHL, alebo sú plánovaní na vysoký draft budúci rok v júni, viac ako niekoľko z týchto mladíkov bude dominovať výsledkovým listinám a nosiť fantastické súpisky v nasledujúcich rokoch. Predtým, ako sa však budeme tešiť na to, čo kanadský útočník Logan Stancoven ponúkne Dallasu od budúceho roka, alebo ako Američan Luke Hughes vylepší vzhľad modrej čiary diablov, keď skončí v Michigane, alebo ako Connor Bedard vyhral draftovú lotériu. Celoročný favorit, poďme sa v krátkosti rozprávať o niektorých kľúčových juniorských interpretoch, ktorí už majú nejaký vplyv na úrovni NHL. Alebo možno čoskoro.


Shane Wright, F, Kanada (Seattle Kraken/celkovo 4. miesto v roku 2022): Ak showrunneri Seattlu už vedeli, čo budú robiť na celkovom štvrtom draftovom turné po roku 2022, ešte to nezdieľali. Určite to nemôže byť ľahké rozhodnutie. Aj keď nie je udelená stála rola v AHL Coachella Valley Firebirds (smiešne, ale odbočím), vystúpenie v boxe pre novinárov Krakena, alebo dokonca vidieť málo času na ľade na štvrtej línii, nie je ideálne. Ani dominovať deťom v OHL s Kingston Frontenacs.

Seattle sa však musí čoskoro rozhodnúť pre jeden alebo druhý kurz pre svoje budúce centrum druhej šnúry. Pokiaľ to nenakopne o ďalší stupeň, zatiaľ čo ovládne majstrovstvá sveta juniorov, zápas za zápasom. Mohli by sme vidieť, ako si kanadský kapitán po turnaji zahrá v úlohe tretej šnúry s Krakenom? Nikdy nebudeš vedieť.

V takýchto situáciách by mohol byť relevantný pre fantáziu v ligách ESPN.com s hlbokým draftom. V opačnom prípade je Wright jediný hodný zhody dynastie vzhľadom na budúcu slávu fantasy.

READ  Sladkých 16: Ženské dvojhra na Australian Open bola vyplnená

Šimon Nemec, D, Slovensko (New Jersey Devils/Total 2022): Nemec, ktorý bol v roku 2022 draftovaný o dve miesta pred Wrightom, bude skôr či neskôr pôsobiť ako hviezdny obranca Devils. Môžeme sa hádať príliš skoro vzhľadom na zranený stav modrej čiary New Jersey? Ryan Graves a John Marino boli obaja označovaní na IR na týždennej báze a Devils sa v rebríčku Metropolitan poriadne ponáhľajú.

Predtým, ako bol Nemec kapitánom slovenského tímu na WJC – a zohral veľkú úlohu pri tohtotýždňovej prehre proti USA – slúžil ako jeden z najlepších bluelinerov za Utica Comets v AHL. Predtým, ako počul svoje meno nazývané super-early v Montreale, hral tri sezóny profesionálneho hokeja – s úplne dospelými mužmi – v slovenskej Pro League vo veku 16 rokov.

Čoskoro 19-ročný mladík s neuveriteľne vysokým hokejovým IQ je už schopný obstáť s diablomi. A Prispejte k svojej fantázii tým, že budete blokovať strely a útočiť. Či si New Jersey zvolí túto cestu v dohľadnej budúcnosti, sa ešte musí určiť.


Nikdy nie je neskoro hrať ESPN Fantasy Hockey! Prihlásiť Se Vytvorte si ligu zadarmo do 13. januára a začnite vytvárať hráčov ako Connor McDavid, Jason Robertson a ďalší! Pripravili sme pre vás užitočných sprievodcov pre krátkodobý fantasy hokej:


Dylan Guenther, F, Kanada (Arizona Coyotes/9. miesto celkovo v roku 2021): Je zábavné hrať s budúcou superhviezdou NHL Connorom Bedardom. Spýtajte sa Guenthera, predpokladanej číslo 1 draftu v roku 2023, ktorý má do víkendu štyri ciele. Značenie je zvyk. Zatiaľ čo žiadny nemecký alebo rakúsky juniorský tím nemá ani zďaleka taký talent ako arizonská súťaž NHL, dostať sa do rytmu zatvárania gólov a vychutnávania si zvýšenej sebadôvery, ktorá prichádza s takým úspechom v bodovaní, sa často traduje. Bol by som rád, keby si Guenther užil viac bodovaných minút s Coyotes, keď sa skončia turnaje IIHF. Úplne rozumné usporiadanie, najmä s Matthiasom Mezellim (spodná časť tela) odstavená až do začiatku februára. Arizona sa nedostala do play-off; Nie je dôvod brániť 19-ročnému hráčovi robiť chyby v jeho prvej sezóne v hlavnej lige. S 11 bodmi už v 21 zápasoch je jasné, že Guenther môže prispieť. Každý manažér hlbokej ligy by si určite mal nechať bývalého Ropného kráľa na svojom fantasy radare, keď sa vráti do púšte.

READ  Gratulujem malým velikánom európskeho futbalu – ľudovej hre

Fabian Liesel, F, Švédsko (Boston Bruins/21. miesto celkovo 2021): Pamätáte si, keď Bruins urobili Davidovi Pastrňákovi jeho prvú sezónu v AHL a potom ho nechali hrať naplno v Bostone v druhej polovici ročníka 2014-15? Hviezdny krídelník, celkovo 25. draftovaný v roku 2014, bude mať 19 rokov až budúci rok v máji a na konte má už 46 zápasov NHL. Liesel, celkovo 21. draftovaný v roku 2021, má v januári 20 rokov a podobne ako Pastrňák sa viac než udržal v Providence Bruins. Osem gólov a 11 asistencií v 20 zápasoch. Dominantné B momentálne nepotrebujú žiadnu pomoc, ale zranenie alebo dve – najmä na krídle – by sa mohli opakovať v podobe vypísania v druhom polčase. V tom momente budú mať manažéri všetkých žánrov prospech zo sledovania toho, kde by sa nadaný útočník mohol hodiť do zostavy Bostonu.

David Jiráček, D, Česko (Columbus Blue Jackets/6. celkovo 2022): Zdá sa, že Blue Jackets sa zaviazali udržať Jiráčka v tejto sezóne medzi neplnoletými hráčmi, kde by mohol ťažiť z toho, že bude hrať viac minút ako top obranca v Clevelande Monsters. Dosť spravodlivé. Ak by však vedenie zmenilo kurz – a modrá čiara bez Zacha Werenskiho/Jakea Beana by nepochybne mohla využiť podporu – 19-ročný mladík si zaslúži fantazijné myslenie nad rámec rivality dynastie. Pred reprezentovaním Česka na WJC mal Jiracek priemer viac ako jeden bod/zápas na veľkých turnajoch. Ten jeho záber bol niečo iné.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close