šport

Výsledky I. a II. skupiny Davisovho pohára 2022

Minulý týždeň sa 16 krajín svetovej skupiny postavilo pred súd, aby rozhodlo, ktorých osem krajín postúpilo do vyraďovacej fázy finále Davisovho pohára v roku 2022. Týmito krajinami nakoniec boli Taliansko, Chorvátsko, Španielsko, Kanada, Nemecko, Austrália, Holandsko a USA. Osem porazených krajín, ktoré spolu so štyrmi porazenými štvrťfinalistami musia teraz čeliť play off Svetovej skupiny, aby sa vrátili do budúcoročného finále Davisovho pohára.

Tieto play-off sa zvyčajne uskutočnia v marci 2023, pričom zápasy budú ukončené po podujatí v roku 2022, ktoré sa skončí v novembri. Osem krajín Svetovej skupiny je však rozhodnutých, ako aj 12 kvalifikácií skupiny I, ktoré vyhrali v rámci týchto play-off. Porazení zo skupiny I však dostanú druhú šancu vrátiť sa do tejto skupiny s víťazmi play-off skupiny II, ktoré sa konalo minulý týždeň. Pre porazených v skupine II budú mať možnosť nepostúpiť do svojej regionálnej kvalifikácie. V tomto článku sa pozrieme na výsledky skupiny I a skupiny II.

Skupina I

Na hornom konci sa žiadne veľké prekvapenia nekonali, dvaja najlepší v Rakúsku a Kolumbii porazili svojich slabších súperov v Pakistane a Turecku. Napriek absencii špičkového singlistu Dominika Thiema dokázalo Rakúsko doplávať k víťazstvu vďaka Jurijovi Rodionovovi a Filipovi Misoličovi. Pre Kolumbiu hráč v top 100 Daniel Elahi Callan tvrdo pracoval, aby inšpiroval Juhoameričanov, spolu s rastúcim talentom Nicolasom Mejiom.

Z Českej republiky sa ako ďalšia generácia sexu na mužskú dráhu kvalifikovali Jiří Lehka a Tomáš Machák. Zatiaľ čo absencia Tara Daniela či Keia Nišikoriho skutočne bolela ázijský národ, víťazstvo Uzbekistanu nad štvrtým Japonskom bolo najväčším zlom v skupine. Napriek tomu sa museli postarať o Uzbekistan Sergej Fomin (363. na svete) ako ich najvyššie postavený singlista.

V ostatných výsledkoch sa Švajčiarsko na 45. mieste prebojovalo do play-off kľúčovou výhrou 3:2 nad 22. miestom Ekvádoru. Bol to jeden z dvoch výsledkov 3:2, keď Čile (23.) porazilo Peru (34.). Štvrtá dvojhra Švajčiarska Alexander Richard spečatil výsledok v piatom zápase, kým Nicolas Jarry bol hrdinom Čile. V ďalšom kole sa k nim pridalo Nórsko – vedené svetovou dvojkou Casper Ruud – a Portugalsko nasadené na 32. a 35. mieste, pričom svetová 56. hráčka Joao Sousa spečatila víťazstvo dvoma výhrami vo dvojhre.

READ  Euro 2020: Slovenský tréner dúfa, že proti Španielsku privedie šťastie do posledných 16 zápasov

Z krajín nižšieho rebríčka sa do play-off prihlásili štyri tímy z 26. až 29. miesta, pričom Maďarsko, Slovensko, Fínsko a Bosna a Hercegovina ľahko vyhrali I. skupinu. Maďar Marton Fucsovics a Fín Emil Ruusuvuori boli najlepšími hráčmi s dvoma výhrami vo dvojhre.

Výsledky I. skupiny Davisovho pohára 2022

Skupina II

Najväčším menom v skupine II je top 10 talentov Stefanos Tsitsipas, ktorý postúpil na 58. miesto v Grécku. Proti nižšie postaveným Tunisanom nemal problém, keď doviedol svoju krajinu do play off. 41. Uruguaj utrpel šokovú porážku 2:3 proti 64. Číne. Nová éra čínskych mužov Jichen Zhang prehrala šesť zápasov v štyroch setoch a pripísala si dve dominantné víťazstvá.

Libanon – na 42. mieste vo svetovom rebríčku – porazil Monako 3:2 a porazil 62. Monako. Ricardos Beranquis vystrelil Litvu k víťazstvu proti Egyptu, keď 65. miesto Thajska porazilo doma Bolíviu. V zaujímavom zápase čínsky Taipei zdolal Hongkong 3:1 a Slovinsko zdolalo Estónsko 4:0. Medzitým Dánsko porazilo El Salvador 3:2 v ďalšom náročnom zápase.

V skupine II sa dosiahli dva výsledky 3:2, pričom Írsko a Lotyšsko postúpili do play-off vďaka víťazstvám nad Barbadosom a Dominikánskou republikou. V menej tesných zápasoch Poľsko porazilo Indonéziu 5:0 a Bulharsko porazilo Južnú Afriku 3:0. Bulharsko aj Juhoafrická republika majú 50 najlepších hráčov, ale ani jeden z nich nehral a víťazstvo Bulharska vyradilo Juhoafrickú republiku z regionálnej kvalifikácie.

Výsledky II. skupiny Davisovho pohára 2022

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close