šport

Mertens spolu s Sabalenkovým druhým majorom

Melbourne / Washington, 19. februára 2021 (Michael Dickens)

Druhý semenný tím Ellis Mertens Belgicko a Arna Sabalenga Výhra z Bieloruska Austrálske otvorené kolo Titul štvorhry žien, druhý tímový grandslamový titul, v piatok popoludní v aréne Roda Lavera.

Mertens a Sapalenka vyhrali semeno číslo 3 Barbora Krezhikova A Katarína Siniaková, Z Českej republiky, 6-2, 6-3, do cieľa 6-0 na trati a zdvihnúť trofej pre víťaza. Zlepšilo sa to na konci štvrťfinále v Melbourne pred rokom.

Mertens (20.) a Sabalenka (svetová jednotka č. 7) sú obaja najlepšími 20 hráčmi dvojhry. Odkedy sa pred dvoma rokmi vytvorili ako tím štvorhry, boli veľmi úspešní ziskom štyroch titulov – všetky sú v kurze. Po výhre „Sunshine Double“ – Indian Wells a Miami – Pred dvoma rokmi vyhrali titul US Open 2019. V roku 2020 išli 14: 6 a na konci sezóny vyhrali v Ostrave titul. Celkovo zostavujú rekord prehier 49-16 s prehrou.

„Mali sme dobré dva týždne,“ Mertens povedal o úspechu tímu. „V štvorhre sme skutočne dosiahli tvrdú rovnováhu, takže sme veľmi spokojní s ťahom. Niektoré dni, áno, ako dnes, sme pokračovali v ťažkostiach.“

Do majstrovského zápasu Mertens a Sapalenka vypadli 7. nasadené Šuko Ioyama A Ena Shipahara V Japonsku 6-2, 6-0. Potom vytiahli 4. semeno Nicole Melichcher Spojených štátov a Demi Shores Z Holandska 7-5, 6-4.

Počas svojej tlačovej konferencie Mertens odhalil kľúč k úspechu tímu: „Myslím si, že je dobré byť neustále v strese. Máme dvojhru, už je to veľmi stresujúce. Potom máme dvojčatá, takže sa z toho snažíme robiť srandu. Ale samozrejme, keď sme na kurte, chceme vyhrať, “uviedol. Povedala.

Neskôr Sabalenga odhodil bombu. Minský rodák uviedol, že s Mertensom sa vyhnú štvorhre na zostávajúcich troch grandslamových turnajoch, pretože sa chcú počas sezóny viac sústrediť na jeho energiu. Plánujú sa však spojiť na jednom z pripravovaných turnajov v Dubaji a Miami.

„Mám pocit, že na grandslamových turnajoch je trochu viac stresu,“ Povedala Sabalenka. „Chcem to vytvoriť – čo s tým chcem robiť? Áno, zamerať sa na nezadaných, spravovať svoju energiu.“

Muži Ram / Salisbury sa dostali do finále štvorhry

READ  Výsledky olympijského tenisu | WTOP

Súčasní šampióni Rajiv Ram Spojených štátov a Joe Salisbury 6. miesto vo finále štvorhry mužov z Veľkej Británie 6-4, 7-6 (2) Jamie Murray Veľká Británia a Bruno Soares V piatok z Brazílie. Semeno číslo 5, ktoré pred pätnástimi dňami neprišlo na tréning pre Aussie, bude čeliť deviatemu tímu, pretože Ram bol v silne izolovanej uzamknutej pozícii. Evan Dodik Chorvátsko a Filip Polášek Zo Slovenska v nedeľňajšom finále.

Stosur / Epton postúpili do finále zmiešanej štvorhry

Austrálska divoká karta sa zdvojnásobuje Samantha Stosur A Matthew Epton Ft Diana Kravzic Spojených štátov a Joe Salisbury Z Veľkej Británie 7-5, 5-7, 10-5, aby ste v sobotu večer dosiahli zápas o titul. Budú čeliť Barbora Krezhikova Českej republiky a Rajiv Ram Zo Spojených štátov Australian Open Champions 2019. Krezhikova získala v roku 2020 titul zmiešanej štvorhry Nicola Mectic, Ide po svojej tretej rovnej zmiešanej štvorhre.

Kasatkina získala Filipínsky ostrovný pohár

Ruska Daria Kasatkina Výhrou na WTA sa skončilo dvojročné sucho Filip Island Cup Piatková popoludňajšia súťaž v Melbourne Parku.

Svetová 75-ka Kasatkina sa umiestnila na 13. mieste s 35 víťazmi 4-6, 6-2, 6-2 na ceste za víťazstvom. Mary Foucault Českej republiky.

„Úprimne povedané, je to neuveriteľné,“ Povedal Kasatkina po svojej dvojhodinovej a päťminútovej výhre. „Cítila som sa tiež, akoby som mala z ramien veľkú tašku s kamienkami.“

Kasatkina od piatku nezískala v roku 2018 z Moskvy titul WTA, zatiaľ čo 50. Pazkova hľadá svoju prvú korunu WTA.

Družstvo získalo titul vo štvorhre D Anita Raina Indie a Camila Rakimova Z Ruska dvojica spolu vo svojom prvom zápase. Vyradili celý ruský tím Anny Blingovej A Anastasia Pottabova, 2-6, 6-4, 10-7.

READ  Top 10 zápasov, na ktoré si treba dať pozor počas septembrovej reprezentačnej prestávky

Raina sa stala druhou Indkou po bývalej svetovej č Sania Mirza Získať titul WTA. Počas odovzdávania trofeje povedal: „Je to sranda, ako sme spolu skončili.“ Ale som na teba taký hrdý – tvoj bojový duch je skvelý. “

Carolina Muchová vyjadruje svoj obdiv

Všetko najlepšie k 45. narodeninám, Santa Rubin

The Way Back Machine / Mary Pierce, 1995 Australian Open

Naomi Osaka vs. Jennifer Brady: Všetko závisí od toho

Trojnásobný grandslamový šampión Naomi Osaka Japonsko si získalo štvrtý hlavný titul vo dvojhre a druhé miesto na Australian Open, keď v sobotu o 19:30 porazilo Američanku Jennifer Bradyovú vo finále žien. AEDT (9:30 stredoeurópskeho času, 8:30 londýnskeho času, 3: New York 30:00).

Svetová jednotka č. 3 Osaka vo štvrtok v semifinále semifinále porazila 23-násobnú grandslamovú šampiónku Serenu Williamsovú 6: 3, 6: 4. V súboji o titul vyhral proti Bradymu 20 zápasov a zvíťazil v napínavom semifinále US Open 2020 s tromi setmi.

Brady, ktorý sa proti Caroline Muchovej dostal do finále 6: 4, 3: 6, 6: 4, bol jedným zo 72 hráčov, ktorí boli nútení byť na 14 dní izolovaní vo svojej hotelovej izbe, pretože niekto v jeho lietadle pristál v Melbourne a mal pozitívny test na korónový vírus.

Podľa čísel

Čo povedali

Čo píšu

READ  Slovensko pobúrilo USA a Fínsko uvoľnilo Nórsko v OT na svetoch ľadového hokeja | hra

Napísal veľa o Serena WilliamsováSemifinálová prehra s Naomi Osaka Vo štvrtok zavŕšilo svoju poslednú ponuku na 24. grandslamový turnaj. Tu je niekoľko stĺpcov, ktoré sa oplatí zdieľať:

Zdieľajú na sociálnych sieťach

Barbora Krezhikova / Dobrý tanier, skúsenosti, úspechy

Rajiv Ram / rušný víkend

Stephenos citsipas / nemá sa to stať

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close