Hlavné správy

Kazachstan a Slovensko začali otvárať nové hranice spolupráce vo vzdelávaní


Kazachstan a Slovensko začali otvárať nové hranice spolupráce vo vzdelávaní

Bratislava. KAZINFORM Za účasti veľvyslanectva Kazachstanu bol pripravený online podpis ceremoniálu Memoranda o porozumení medzi Medzinárodnou univerzitou v Kazachstane (IUTH) a Slovenskou ekonomickou univerzitou v Bratislave (EUBA). Slovensko, stalo sa. Predseda rady – IUDH Minora Mursamadeeva podpísala memorandum o IUDH, zatiaľ čo yubský rektor Ferdinand Dano podpísal U.P.A.

Kazašská tlačová služba MFA uvádza, že ponúka dohodu o spolupráci pri výmene výučby, výskumu a skúseností, odbornej príprave a zamestnaní a výmene učiteľov, zamestnancov a študentov (študentov, študentov, študentov a doktorandov).

Kazašský veľvyslanec na Slovensku Roman Vasilenko zablahoželal vedeniu a zamestnancom IUTH ும் Je to nový krok pre mladú univerzitu a Slo vyjadril rastúcu spoluprácu s poprednými slovenskými univerzitami v záujme vzájomného záujmu a prospechu.

Pani Mursamadeva zas poďakovala svojim slovenským kolegom za ochotu spolupracovať a za pomoc veľvyslanectvu Kazachstanu s tým, že nás čaká veľa zaujímavých a užitočných projektov. Som hlboko presvedčený, že takáto vzájomne výhodná spolupráca otvára novú stránku pre našu mladú univerzitu a kazašsko-slovenské vzťahy na akademickej pôde. »

Medzinárodná univerzita cestovného ruchu a pohostinstva so sídlom v Turkestane je prvou špecializovanou vzdelávacou inštitúciou v Kazachstane, ktorá otvorí svoje brány študentom do roku 2020 a pripravuje odborníkov na svetovej úrovni v oblasti cestovného ruchu. Na IUTH učia domáci i zahraniční profesori, vedci, vrcholoví manažéri veľkých spoločností v oblasti cestovného ruchu a služieb. Nachádza sa v samom srdci Turkestánskej hodvábnej cesty, je považované za jedno z najstarších miest v strednej Ázii a má históriu viac ako 1500 rokov.

Ekonomická univerzita v Bratislave (www.euba.sk) oslávila v minulom roku 80. výročie založenia. Má sedem fakúlt: národná ekonomika, obchod, obchodné informácie, obchodná administratíva, medzinárodné vzťahy, aplikované jazyky a obchodná administratíva v COS.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close