Svet

Koronavírus ONLINE: V Českej republike schvaľuje vakcínu Pfizer ďalších 5 176 nakazených

Monitorujeme všetko dôležité v súvislosti s koronavírusmi na svete online.

Čo je najdôležitejšie:

sledovali sme včerajšie udalosti v zahraničí,

Sledujeme tu udalosti na Slovensku.

ONLINE:

9:13 – UKRAJINA: Počet potvrdených prípadov infekcie novým typom koronavírusu na Ukrajine sa za posledných 24 hodín zvýšil o 13 141 na celkových 758 264, vyplýva zo stredajších údajov monitorovacieho systému epidémie koronavírusov Ukrajinskej rady pre národnú bezpečnosť a obranu (RNBO).

COVID-19 spôsobený koronavírusom SARS-CoV-2 bol za posledných 24 hodín ovplyvnený 169 ľuďmi, čím sa celkový počet pandemických obetí v krajine zvýšil na 12 717. (TASR)

8:40 – SPOJENÉ KRÁĽOVSTVO: Spojené kráľovstvo bolo prvou krajinou na svete, ktorá oficiálne schválila vakcínu COVID-19 od spoločností Pfizer a BioNTech na všeobecné použitie už budúci týždeň. Informoval o tom v stredu ráno portál britskej stanice BBC.

8:16 – SPOJENÉ KRÁĽOVSTVO: Členovia Dolnej snemovne v utorok večer schválili pre Anglicko nový prísny trojstupňový systém epidemiologických obmedzení. Opatrenia následne vstúpili do platnosti v stredu, čím sa ukončilo blokovanie Anglicka.

Za obmedzenia hlasovalo 291 poslancov, proti bolo 78 z nich. Zvyšní poslanci 650-člennej komory sa zdržali hlasovania. Proti novému systému obmedzení navrhnutému vládou však hlasovalo až 55 poslancov z Konzervatívnej strany predsedu vlády Borisa Johnsona. Podľa BBC a AFP ide o najväčšiu vzburu, ktorej čelil premiér od svojho vlaňajšieho nástupu do funkcie. (TASR)

7:09 – BELGICKO: Bruselské letisko bude v najbližších týždňoch až mesiacoch čeliť záťažovej skúške. Bude to dočasné prekladisko pre milióny dávok vakcín COVID-19. Tieto sa budú distribuovať z belgického hlavného mesta hlavne do členských štátov EÚ, ale aj do ďalších európskych alebo mimoeurópskych krajín.

Brucargo, ktoré má na starosti leteckú dopravu, už potvrdilo, že na bruselské letisko pristáli prvé lietadlá s vakcínami proti novému druhu koronavírusu.

READ  Čína oznamuje prvú smrť od vlády Govt-19 za osem mesiacov

6:15 – Česko: V Českej republike bolo v utorok 5 176 nových prípadov infekcie koronavírusom SARS-CoV-2 a najmenej 51 súvisiacich úmrtí. Vyplýva to z najnovších údajov zverejnených v stredu na oficiálnej webovej stránke českého ministerstva zdravotníctva.

Celkový počet úmrtí v dôsledku komplikácií spôsobených COVID-19 sa od vypuknutia pandémie zvýšil na 8407. Údaje o denných úmrtiach však nemusia byť konečné, pretože sú často doplňované spätne počas niekoľkých dní. (TASR)

#SpajaNasZodpovednost

Aktuality.sk ukazujú pravú tvár Slovenska – bez zahmlievania faktov a ohýbania reality. Prinášame vám spoľahlivé a vyvážené správy každý deň. Vaša podpora zabezpečí, že náš obsah zostane otvorený pre tých, ktorí si to nemôžu dovoliť.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close