Svet

Koronavírus ONLINE: V Českej republike schvaľuje vakcínu Pfizer ďalších 5 176 nakazených

Monitorujeme všetko dôležité v súvislosti s koronavírusmi na svete online.

Čo je najdôležitejšie:

sledovali sme včerajšie udalosti v zahraničí,

Sledujeme tu udalosti na Slovensku.

ONLINE:

9:13 – UKRAJINA: Počet potvrdených prípadov infekcie novým typom koronavírusu na Ukrajine sa za posledných 24 hodín zvýšil o 13 141 na celkových 758 264, vyplýva zo stredajších údajov monitorovacieho systému epidémie koronavírusov Ukrajinskej rady pre národnú bezpečnosť a obranu (RNBO).

COVID-19 spôsobený koronavírusom SARS-CoV-2 bol za posledných 24 hodín ovplyvnený 169 ľuďmi, čím sa celkový počet pandemických obetí v krajine zvýšil na 12 717. (TASR)

8:40 – SPOJENÉ KRÁĽOVSTVO: Spojené kráľovstvo bolo prvou krajinou na svete, ktorá oficiálne schválila vakcínu COVID-19 od spoločností Pfizer a BioNTech na všeobecné použitie už budúci týždeň. Informoval o tom v stredu ráno portál britskej stanice BBC.

8:16 – SPOJENÉ KRÁĽOVSTVO: Členovia Dolnej snemovne v utorok večer schválili pre Anglicko nový prísny trojstupňový systém epidemiologických obmedzení. Opatrenia následne vstúpili do platnosti v stredu, čím sa ukončilo blokovanie Anglicka.

Za obmedzenia hlasovalo 291 poslancov, proti bolo 78 z nich. Zvyšní poslanci 650-člennej komory sa zdržali hlasovania. Proti novému systému obmedzení navrhnutému vládou však hlasovalo až 55 poslancov z Konzervatívnej strany predsedu vlády Borisa Johnsona. Podľa BBC a AFP ide o najväčšiu vzburu, ktorej čelil premiér od svojho vlaňajšieho nástupu do funkcie. (TASR)

7:09 – BELGICKO: Bruselské letisko bude v najbližších týždňoch až mesiacoch čeliť záťažovej skúške. Bude to dočasné prekladisko pre milióny dávok vakcín COVID-19. Tieto sa budú distribuovať z belgického hlavného mesta hlavne do členských štátov EÚ, ale aj do ďalších európskych alebo mimoeurópskych krajín.

READ  Dánske mesto minulo 150 000 dolárov na premiestnenie trosiek z pláže do mora

Brucargo, ktoré má na starosti leteckú dopravu, už potvrdilo, že na bruselské letisko pristáli prvé lietadlá s vakcínami proti novému druhu koronavírusu.

6:15 – Česko: V Českej republike bolo v utorok 5 176 nových prípadov infekcie koronavírusom SARS-CoV-2 a najmenej 51 súvisiacich úmrtí. Vyplýva to z najnovších údajov zverejnených v stredu na oficiálnej webovej stránke českého ministerstva zdravotníctva.

Celkový počet úmrtí v dôsledku komplikácií spôsobených COVID-19 sa od vypuknutia pandémie zvýšil na 8407. Údaje o denných úmrtiach však nemusia byť konečné, pretože sú často doplňované spätne počas niekoľkých dní. (TASR)

#SpajaNasZodpovednost

Aktuality.sk ukazujú pravú tvár Slovenska – bez zahmlievania faktov a ohýbania reality. Prinášame vám spoľahlivé a vyvážené správy každý deň. Vaša podpora zabezpečí, že náš obsah zostane otvorený pre tých, ktorí si to nemôžu dovoliť.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close