Svet

Kráľ Charles, generálny kapitán kráľovskej námornej pechoty, sa stretáva s britskými jednotkami v Keni

Kráľ Charles, generálny kapitán kráľovskej námornej pechoty, sa stretáva s britskými jednotkami v Keni

Kráľ Charles a kráľovná Camilla sa vo štvrtok stretli s kenskými a britskými silami a vojenskými rodinami pred sledovaním výcvikového cvičenia na námornej základni Mtongwe v Mombase, uviedol Buckinghamský palác vo vyhlásení.

Monarcha dohliadal na výcvik elitnej jednotky kenských námorníkov vycvičených Britmi v pobrežnom meste Mombasa vo štvrtok, v tretí deň svojej prvej štátnej návštevy krajiny Commonwealthu ako panovníka.

Vyhlásenie bolo zverejnené na účtoch kráľovskej rodiny na Instagrame a Twitteri spolu s dvoma klipmi, na ktorých sa kráľ a jeho manželka stretávajú s vojenským personálom a ich rodinami.

Po celé desaťročia Británia posielala svojich vojakov trénovať do centrálnej Kene, ale ich prítomnosť už dlho priťahovala kontroverzie, keď boli vojaci obvinení zo znásilnenia a vraždy a civilisti boli zmrzačení zbraňami.

Kráľ Charles sa tento týždeň sťahuje z britskej základne v Nanyuki počas svojej kráľovskej návštevy v Keni, ktorá v bývalej korunnej kolónii vyvolala zmiešané emócie.

Výcviková jednotka britskej armády v Keni (BATUK), 200 kilometrov (125 míľ) severne od Nairobi, je pre mnohých v Nanyuki ekonomickým záchranným lanom, ale ukázala sa ako bleskozvod pre kritiku.

Obete zlého správania BATUK, vrátane obetí nevybuchnutých bômb, plánovali pochod v hlavnom meste ešte pred kráľovou návštevou, ale odmietli im povolenie usporiadať zhromaždenie.

READ  Index pása upravený podľa hmotnosti je sľubný pri predpovedaní mŕtvice

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close