Kvalifikácia ME 2020: Nemecko preskočilo Holandsko, Chorvátsko porazilo Slovensko | Futbalové správy

Nemecko porazilo Holandsko 4:2, keď vicemajster sveta Chorvátsko porazilo Slovensko v kvalifikácii na Euro 2020.

Zverenci Joachima Löwa prehrali v Hamburgu, pričom otvárač Doniel Mallen skóroval v neskoršom pokuse hostí, keďže domáci nedokázali získať bod prvýkrát v kampani.

Hindustan Times – váš najrýchlejší zdroj najnovších správ! Čítajte teraz.

Serge Gnabry odpovedal za Nemcov o deväť minút neskôr novou posilou Barcelony Frenkie de Jong, ktorá odpovedala za Holanďanov.

Vlastný gól Jonathana Thawa s necelou hodinou hry priniesol cestujúcim holandským fanúšikom radosť, kým Toni Kroos z miesta vyrovnal.

20-ročný Malen z PSV Eindhoven potom v 79. minúte prekonal Manuela Neuera volejom a stredopoliar Liverpoolu Georginio Wijnaldum dosiahol tri body v čase zranenia.

„Urobili sme niekoľko chýb, čo vysvetľuje úvodný zápas Nemcov, ale urobili sme veľa pre víťazstvo,“ povedal hlavný tréner Holandska Ronald Koeman.

Chorvátsko v Dranave zdolalo Slovensko 4:0, na čele tabuľky sa umiestnili Nikola Vlašič, Ivan Perišič, Bruno Petkovič a Dejan Lovran.

„Je to jeden z najlepších zápasov chorvátskej reprezentácie, odkedy som trénerom, preto som veľmi šťastný,“ povedal pre HRT Sport šéf Zlatko Dalič, ktorý svoj tím doviedol do finále MS 2018.

„Neexistuje možnosť, že by sme tento zápas prehrali.“ V prvej polhodine sme premrhali veľa šancí a boli sme trochu nervózni. Wales v bazéne prežil strach a porazil Azerbajdžan 2:1 vďaka hlavičke Garetha Balea z 84. minúty.

„Mohol som dať štyri alebo päť“

Slovinsko porazilo Poľsko 2:0 skôr v Ľubľane napriek zásahom Roberta Lewandowského a Krzysztofa Piateka pre hostí.

Belgicko si udržalo perfektný štart do kvalifikácie, Michy Batshuayi dvakrát vsietil v zápase so San Marínom 4:0 a nádeje Škótska na postup zasadila ranu prehrou 2:1 s Ruskom napriek úsiliu Johna McGa v 11. minúte.

READ  Amitabh Bachchan zamrzol na Slovensku, aby nakrútil Sehre, zdieľa obrázky slnka a mesiaca v jednom zábere | Bollywood

„V dobrý deň som možno strelil štyri alebo päť gólov, ale chvíľu som nehral. Najdôležitejšie je, že sme vyhrali,“ povedal pre UEFA Batshuayi, ktorý v tejto sezóne odohral za Chelsea len šesť minút. com.

V sobotu Francúzsko hostí víťaza Svetového pohára Albánsko po prehre s Tureckom, ktoré v júni hostí Andorru.