Svet

Kyjev tvrdí, že zlaté zuby boli odobraté z úst živých a mŕtvych Ukrajincov

Podľa ukrajinských vládnych predstaviteľov sa na území získanom z Ruska našli zlaté zuby vytrhnuté z úst ukrajinskej obete.

V severoukrajinskom meste Pisky-Rad’kivs’ki, východne od mesta Issyum, kde sa podľa predstaviteľov frontovej línie nachádzali, našli militanti plastovú škatuľu naplnenú viac ako 200 zubnými čiapkami a zubnými protézami. Ruská mučiareň.

Ukrajinské ministerstvo obrany tweetovalo o hroznom objave a uviedlo, že krabica bola nájdená s vybavením na mučenie.

Úspešná protiofenzíva Ukrajiny v južných a severovýchodných regiónoch krajiny viedla k tomu, že znovu dobyla územia, ktoré predtým ovládala ruská armáda.

Keď ukrajinské jednotky znovu získali kontrolu nad veľkou časťou regiónu, začala sa objavovať séria hrozných objavov – najmä telá mučených civilistov lemujúcich ulice Buchy a pochovaných v masových hroboch vykopaných v Isiu.

Zlaté zuby opustené ustupujúcimi ruskými jednotkami sú najnovším objavom, ktorý podnietil vyšetrovanie možných vojnových zločinov jednotiek prezidenta Vladimira Putina.

Podľa Asociácie politických poradcov Ukrajiny obyvatelia potvrdili, že počas okupácie ruské sily rabovali a kradli „všetko a všetko“, vrátane zlatých zubov, „živým aj mŕtvym“. Proti Rusku a jeho vedeniu.

Jej predseda, doktor Denis Bohusch, uviedol, že nález zlatých zubov bol nahlásený komisii pre vojnové zločiny na vyšetrenie.

Dodal: „Keď ukrajinské sily oslobodzujú mestá a dediny od ruských okupantov, objavujú nové zverstvá. Táto škatuľka zlatých zubov bola objavená našimi silami, ktorá rozpráva ďalší príbeh ruských zverstiev – vytrhávanie zlatých zubov z úst živých a mŕtvych Ukrajincov.

Prvýkrát túto stránku verejnosti odhalil Serhii Bolvinov, hlavný vyšetrovateľ Charkovskej oblasti.

Povedal: Susedia odtiaľto počuli neustály krik. Vyšetrovatelia našli v dedine hrôzostrašnú mučiareň. Polícia bola informovaná o mučení zaživa a používaní plynových masiek s fajčiarskymi rúškami.

„V mučiarni sa našiel aj robertok a krabica s vytrhnutými zubami.“

Volodymyr Zelenskyj hovorí, že jeho vojaci sa rýchlo pohybujú, aby zatlačili ruské sily na juhu krajiny a znovu dobyli územia v niekoľkých regiónoch.

READ  Čína pobúrila americký diplomatický bojkot hier v Pekingu: "Zaplatia za to" | International

Ukrajinskí vojaci sedia v tanku neďaleko oslobodeného mesta Izjum

(AP)

„Ukrajinská armáda robí pomerne rýchly a silný postup na juhu našej krajiny ako súčasť súčasnej bezpečnostnej operácie. Len tento týždeň boli od falošného ruského hlasovania oslobodené desiatky osád,“ povedal Zelenskyj.

Podľa najnovšej aktualizácie z ministerstva obrany Spojeného kráľovstva ukrajinské formácie postúpili až o 20 km (12 míľ) cez rieku smerom k mestu Svatov v ruskej obrannej zóne.

Medzitým Kirill Stremousov, predstaviteľ Ruska pôsobiaci v Chersonskej oblasti, uviedol, že ruské sily v Chersone sa preskupujú na protiútok.

Štátna tlačová agentúra RIA Povedal, že sily sa „preskupujú, aby nazbierali svoje sily a vykonali odvetu,“ uvádza sa v správe.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close