Hlavné správy

Latvaci zo Slovenska kritizovali IIHF za zrušenie juniorov: Aký vtip

Autor:Cody McLaughlin / Getty Images Šport / Getty

Po zrušení Majstrovstiev sveta juniorov v roku 2022 mal slovenský zlatý medailista Simon Latkosi niekoľko vlastných slov pre Medzinárodnú hokejovú federáciu.

Latkosi sa v stredu večer vyjadril na Instagrame, aby vyjadril svoje sťažnosti.

„Ide to pre IIHF,“ napísal Latkoshi. „Úplne podcenili tento zápas. Od prvého dňa bol systém veľmi zlý. Mal som pocit, že sa zúčastňujem nejakého základného mládežníckeho hokejového turnaja.“

Latkosi bol obzvlášť naštvaný, že organizátori umiestnili tímy do verejných hotelov s bežnými občanmi, ktorí mohli ľahko uzavrieť zmluvu s Govt-19. Svadba sa konala aj v hoteli.

„Náš hotel mal holičstvo, reštauráciu a butik, kam mohli prísť obyčajní ľudia,“ pokračoval Latkosi. „Každý večer bola reštaurácia plná. Takže sme boli vždy v kontakte s nesúťažiacimi. Najvtipnejšie je, že dnes sme mali svadbu v našom hoteli. Aký vtip.“

Zápas bol vo štvrtok zrušený pre rastúci počet prípadov COVID-19. Štyria z 250 hráčov mali pred rozhodnutím pozitívny test.

Latkosi nastúpil za Slovákov v dvoch zápasoch a zaznamenal úspešnú úspešnosť 0,927. Na turnaji hral aj minulý rok, kde uhral 0,922 percenta úspory.

19-ročný hráč hrá za USHL Madison Capitals a budúcu sezónu bude hrať na University of Nebraska-Omaha. Nebol vytvorený v posledných dvoch draftoch NHL.

READ  Majstrovstvá sveta do 20 rokov: Gaga Slonina, Kate Cowell hlavná súpiska USA; Paxton Aaronson nebol prepustený

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close