Veda

Lebka pradávneho predka opice naznačuje, že ľudia pochádzajú z Európy, nie z Afriky

symbolický obraz

(khwanchai/look12/1971áno/cez Canva)

Prišli sme, videli sme a po miliónoch rokov vývoja, výroby nástrojov a hľadania ohňa sme konečne zvíťazili. Zatiaľ čo konečný výsledok je nepochybne jasný, naša cesta predkov zostáva často diskutovanou témou a pravidelne sa reviduje, keď vedci odhaľujú ďalšie fosílie, ktoré po sebe zanechali naši ľudskí predkovia.

Napriek všetkým peripetiám je jednou z najuznávanejších povier fakt, že naši predkovia majú pôvod v Afrike a nakoniec sa z rôznych dôvodov presťahovali na iné kontinenty. Nový objav však spochybnil aj túto predstavu.

V roku 2015 vedci objavili v dnešnom Turecku mimoriadne dobre zachovanú fosíliu čiastočnej lebky. Neskoršia analýza ukázala, že to nebola obyčajná opica a neskôr bola nazvaná anadoluvius moriak,

Anadoluvius bol obrovský – veľký ako 80 kg gorila – a žil v otvorených priestoroch podobných prostrediam raných afrických ľudí. Počas svojho pobytu na planéte žil Anadoluvius pravdepodobne po boku mäsožravcov, ako sú nosorožce, žirafy, zebry, slony a dokonca levy, pričom pomocou svojich veľkých a hrubých smaltovaných zubov prehrýzal tvrdé a tvrdé jedlá, ako sú korene a podzemky. Používal sa na jedenie látok.

Ale tu to začína byť zaujímavé. Anadoluvius zahŕňa skupinu ďalších fosílnych ľudoopov z Grécka a okolia, ktoré sú fyziologicky a ekologicky veľmi podobné najstarším známym ľudským druhom alebo hominínom.

Skutočnosť, že turecké 8,7 milióna rokov staré nálezisko fosílií Korakeyler je také staré, dáva významnú vierohodnosť myšlienke, že predkovia ľudí a mnohých afrických ľudoopov sa možno najskôr vyvinuli v Európe a nakoniec a postupne sa presťahovali do Afriky. podnebie a iné faktory.

Dr Begun vysvetľuje: „Naše zistenia naznačujú, že hominíny sa nevyvinuli len v západnej a strednej Európe, ale strávili tam aj viac ako päť miliónov rokov, aby sa tam vyvinuli a rozšírili sa do východného Stredomoria, než sa nakoniec rozšírili do Afriky, čo bolo pravdepodobne výsledkom meniaceho sa prostredia. a zmenšujúce sa lesy“. , autor štúdie. „Členovia tohto žiarenia, ku ktorým patrí Anadoluvius, sú v súčasnosti uznávaní iba v Európe a Anatólii.“

Štúdia tiež vrhá svetlo na línie mnohých ďalších slávnych ľudoopov, s ktorými dnes zdieľame Zem, vrátane niektorých, o ktorých sa predpokladá, že majú pôvod v Afrike. pomohlo to anadoluvius moriak Etablovať sa ako vetva evolučného stromu, ktorá dala vzniknúť šimpanzom, bonobom, gorilám a dokonca aj mnohým balkánskym a anatolským ľudoopom.

Autori tiež tvrdia, že celá skupina sa pravdepodobne vyvinula a diverzifikovala v Európe, na rozdiel od dlhodobého presvedčenia, že jednotlivé vetvy opíc sa nezávisle od seba presúvali z Afriky do Európy, než nakoniec vyhynuli.

Ako komentuje Begun, zatiaľ čo rané pozostatky hominínov sú v Európe a Anatólii hojné, v Afrike úplne chýbajú, až kým sa tam pred asi siedmimi miliónmi rokov neobjavili prvé hominíny. Autori štúdie tak dospeli k záveru, že tieto nálezy sa výrazne líšia od nálezov z dávnych fosílií. Pozrite si africké opice a ľudí, ktorí sa vyvinuli výlučne v Afrike.

Zistenia tohto výskumu boli publikované v Communications Biology a sú dostupné tu Tu,

,

Pre aktualizácie počasia, vedy, vesmíru a COVID-19 si stiahnite aplikácia meteorologického kanála (v obchodoch Android a iOS). Je to zadarmo!

READ  Prečo zdravotníci v New Yorku testujú detskú obrnu, keď sa to skončí

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close