Veda

Lekári dali tisíckam ľudí zadarmo ovocie a zeleninu v experimente: ScienceAlert

Ľudia s cukrovkou, vysokým krvným tlakom a obezitou si zlepšili svoje zdravie, keď mohli zadarmo dostať ovocie a zeleninu na predpis od svojich lekárov a iných zdravotníkov.

Zistili sme, že títo pacienti zlepšenie hladiny cukru v krvi, krvného tlaku a hmotnosti V našej novej štúdii publikovanej v Cirkulácia: kardiovaskulárna kvalita a výsledok.

Zlepšenia, ktoré sme pozorovali v klinických výsledkoch, môžu mať významný vplyv na celkové zdravie. Napríklad systolický krvný tlak alebo krvný tlak počas úderov srdca sa znížil o viac ako 8 milimetrov ortuťového stĺpca alebo mm Hg, zatiaľ čo diastolický krvný tlak alebo krvný tlak medzi údermi srdca sa znížil o približne 5 mm Hg. Pre porovnanie, to je asi polovica pádu dosiahnuté liekmi na zníženie krvného tlaku,

Mnoho amerických poskytovateľov zdravotnej starostlivosti používaJedlo je liek“ programy, ktoré poskytujú pacientom bezplatné a zdravé jedlá – niekedy na rok alebo viac.

Toto je najväčšia analýza programov predpisovania produktov, ktorá je variáciou týchto snáh. Pacientom s diétnymi ochoreniami zadarmo rozdávajú jablká, brokolicu, bobuľové ovocie, uhorky a iné druhy ovocia a zeleniny. V Los Angeles, Boise, Houstone, Minneapolise a ďalších miestach, kde sa nachádzali programy, ktoré sme študovali, účastníci používali elektronické karty alebo poukážky na výber produktov podľa vlastného výberu v obchodoch s potravinami alebo na farmárskych trhoch. Zvyčajne dostávali okolo 65 USD mesačne počas štyroch až 10 mesiacov.

Zhromaždili sme údaje z 22 miest na predpis, ktoré prevádzkujú USA zdravotná vlna, nezisková organizácia, ktorá podporuje prístup k cenovo dostupným a zdravým potravinám. Žiadny z pilotov nebol predtým hodnotený. Všetkých 4 000 účastníkov malo buď slabé alebo rizikové kardiometabolické zdravie a boli prijatí z kliník slúžiacich štvrtiam s nízkymi príjmami.

Účastníci týchto programov jedli viac ovocia a zeleniny. Boli tiež o tretinu menej pravdepodobné zažívajú potravinovú neistotu Nemať dostatok jedla na uspokojenie základných potrieb a viesť zdravý život.

READ  Vedci odhaľujú rozmanitejší ľudský genóm

frameborder = „0“ povolenie = „akcelerometer; automatické prehrávanie; schránka-písať; šifrované médiá; gyroskop; obraz v obraze; web-share“ enabledScreen>

prečo na tom záleží

viac ako 300 000 Američanov každý rok zomrie na srdcové choroby a cukrovku Záležitosti súvisia s tým, čo jedia.

ľudia hádajú 13,5 milióna amerických domácností s väčšou pravdepodobnosťou ako ostatní zažijú potravinovú neistotu kardiometabolické zdravotné problémy, ako je cukrovka alebo srdcové choroby. majú tiež krátka dĺžka života A vysoké náklady na zdravotnú starostlivosť,

Väčšina Američanov, bez ohľadu na ich príjem, nedodržiavajte zdravú výživu, Výskum však ukazuje Američania s nízkymi príjmami majú tendenciu jesť Pre ich zdravie je to o niečo horšie ako u tých, ktorí si môžu dovoliť viac.

Konferencia o hlade, výžive a zdraví v Bielom dome v roku 2022 Odborníci sa stretli, aby načrtli národnú stratégiu na odstránenie potravinovej neistoty a zníženie chorôb súvisiacich so stravou. to sa skončilo výzvou na stratégiuOkrem iného vytvorte viac programov na predpis.

Posledná konferencia Bieleho domu o hlade a výžive, ktorá sa konala pred 50 rokmi, V potravinovej politike USA nastali významné a trvalé zmeny, Národný školský obedový program rozšírený a Špeciálny program doplnkovej výživy pre ženy, dojčatá a detiVzniklo to, čo je známe ako WIC.

Do roka od poslednej konferencie dve vládne agentúry – the Indická zdravotná služba A to Správa zdravia veteránov – Ohlásené pilotné projekty na predpisovanie výroby. Existuje osem štátnych programov Medicaid dostali alebo požiadali o federálnu výnimku To by umožnilo spoločnosti Medicaid platiť za výrobné predpisy. po dobu až šiestich mesiacov pre niektorých ľudí. Tieto programy sú však nedostupné pre väčšinu Američanov, ktorí by z toho mohli mať prospech.

frameborder = „0“ povolenie = „akcelerometer; automatické prehrávanie; schránka-písať; šifrované médiá; gyroskop; obraz v obraze; web-share“ enabledScreen>

READ  Prepuknutie ochorenia COVID-19 vo väznici v okrese Sacramento si vyžiadalo vyšetrovanie

čo bude ďalej

Vyhodnocujeme pilotné projekty „jedlo je liek“, ktoré financujú flexibilný servisný plán Massachusettský program Medicaid. Taktiež prebieha veľká, randomizovaná kontrolovaná štúdia, v ktorej jedna skupina onkologických pacientov dostane domácu stravu zadarmo a druhá štandardnú starostlivosť.

Kurt HagerInštruktor epidemiológie, Lekárska škola UMass Chan A fang fang zhangprofesor epidemiológie, Tuftsova univerzita

Tento článok bol znovu publikovaný z Konverzácia Pod licenciou Creative Commons. čítať pôvodný článok,

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close