Veda

Lekári dali tisíckam ľudí zadarmo ovocie a zeleninu v experimente: ScienceAlert

Ľudia s cukrovkou, vysokým krvným tlakom a obezitou si zlepšili svoje zdravie, keď mohli zadarmo dostať ovocie a zeleninu na predpis od svojich lekárov a iných zdravotníkov.

Zistili sme, že títo pacienti zlepšenie hladiny cukru v krvi, krvného tlaku a hmotnosti V našej novej štúdii publikovanej v Cirkulácia: kardiovaskulárna kvalita a výsledok.

Zlepšenia, ktoré sme pozorovali v klinických výsledkoch, môžu mať významný vplyv na celkové zdravie. Napríklad systolický krvný tlak alebo krvný tlak počas úderov srdca sa znížil o viac ako 8 milimetrov ortuťového stĺpca alebo mm Hg, zatiaľ čo diastolický krvný tlak alebo krvný tlak medzi údermi srdca sa znížil o približne 5 mm Hg. Pre porovnanie, to je asi polovica pádu dosiahnuté liekmi na zníženie krvného tlaku,

Mnoho amerických poskytovateľov zdravotnej starostlivosti používaJedlo je liek“ programy, ktoré poskytujú pacientom bezplatné a zdravé jedlá – niekedy na rok alebo viac.

Toto je najväčšia analýza programov predpisovania produktov, ktorá je variáciou týchto snáh. Pacientom s diétnymi ochoreniami zadarmo rozdávajú jablká, brokolicu, bobuľové ovocie, uhorky a iné druhy ovocia a zeleniny. V Los Angeles, Boise, Houstone, Minneapolise a ďalších miestach, kde sa nachádzali programy, ktoré sme študovali, účastníci používali elektronické karty alebo poukážky na výber produktov podľa vlastného výberu v obchodoch s potravinami alebo na farmárskych trhoch. Zvyčajne dostávali okolo 65 USD mesačne počas štyroch až 10 mesiacov.

Zhromaždili sme údaje z 22 miest na predpis, ktoré prevádzkujú USA zdravotná vlna, nezisková organizácia, ktorá podporuje prístup k cenovo dostupným a zdravým potravinám. Žiadny z pilotov nebol predtým hodnotený. Všetkých 4 000 účastníkov malo buď slabé alebo rizikové kardiometabolické zdravie a boli prijatí z kliník slúžiacich štvrtiam s nízkymi príjmami.

Účastníci týchto programov jedli viac ovocia a zeleniny. Boli tiež o tretinu menej pravdepodobné zažívajú potravinovú neistotu Nemať dostatok jedla na uspokojenie základných potrieb a viesť zdravý život.

READ  Za jediný pracovný týždeň prekonal vesmírny teleskop Jamesa Webba od NASA rekord v najstaršej galaxii, akú kedy videli

frameborder = „0“ povolenie = „akcelerometer; automatické prehrávanie; schránka-písať; šifrované médiá; gyroskop; obraz v obraze; web-share“ enabledScreen>

prečo na tom záleží

viac ako 300 000 Američanov každý rok zomrie na srdcové choroby a cukrovku Záležitosti súvisia s tým, čo jedia.

ľudia hádajú 13,5 milióna amerických domácností s väčšou pravdepodobnosťou ako ostatní zažijú potravinovú neistotu kardiometabolické zdravotné problémy, ako je cukrovka alebo srdcové choroby. majú tiež krátka dĺžka života A vysoké náklady na zdravotnú starostlivosť,

Väčšina Američanov, bez ohľadu na ich príjem, nedodržiavajte zdravú výživu, Výskum však ukazuje Američania s nízkymi príjmami majú tendenciu jesť Pre ich zdravie je to o niečo horšie ako u tých, ktorí si môžu dovoliť viac.

Konferencia o hlade, výžive a zdraví v Bielom dome v roku 2022 Odborníci sa stretli, aby načrtli národnú stratégiu na odstránenie potravinovej neistoty a zníženie chorôb súvisiacich so stravou. to sa skončilo výzvou na stratégiuOkrem iného vytvorte viac programov na predpis.

Posledná konferencia Bieleho domu o hlade a výžive, ktorá sa konala pred 50 rokmi, V potravinovej politike USA nastali významné a trvalé zmeny, Národný školský obedový program rozšírený a Špeciálny program doplnkovej výživy pre ženy, dojčatá a detiVzniklo to, čo je známe ako WIC.

Do roka od poslednej konferencie dve vládne agentúry – the Indická zdravotná služba A to Správa zdravia veteránov – Ohlásené pilotné projekty na predpisovanie výroby. Existuje osem štátnych programov Medicaid dostali alebo požiadali o federálnu výnimku To by umožnilo spoločnosti Medicaid platiť za výrobné predpisy. po dobu až šiestich mesiacov pre niektorých ľudí. Tieto programy sú však nedostupné pre väčšinu Američanov, ktorí by z toho mohli mať prospech.

frameborder = „0“ povolenie = „akcelerometer; automatické prehrávanie; schránka-písať; šifrované médiá; gyroskop; obraz v obraze; web-share“ enabledScreen>

READ  Správa o rakete: Delta IV Heavy dostane nový dátum, SpaceX má zničiť testovací tank

čo bude ďalej

Vyhodnocujeme pilotné projekty „jedlo je liek“, ktoré financujú flexibilný servisný plán Massachusettský program Medicaid. Taktiež prebieha veľká, randomizovaná kontrolovaná štúdia, v ktorej jedna skupina onkologických pacientov dostane domácu stravu zadarmo a druhá štandardnú starostlivosť.

Kurt HagerInštruktor epidemiológie, Lekárska škola UMass Chan A fang fang zhangprofesor epidemiológie, Tuftsova univerzita

Tento článok bol znovu publikovaný z Konverzácia Pod licenciou Creative Commons. čítať pôvodný článok,

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close