Coco Goff nájde rytmus, aby sa dostala do druhého kola Australian Open | Tenisové novinky

Coco Koffová prekonala v jednostrannom zápase na centrálnom dvorci nenasadenú Annu Karolínu Schmidlovú 6:3, 6:0 a postúpila v pondelok do 2. kola Australian Open.

Američanka Coco Goughová oslavuje po víťazstve nad Annou Karolínou Schmidlovou zo Slovenska v prvom kole Australian Open (AP)

Americká snaha stať sa prvou ženou od Naomi Osakaovej, ktorá sa v rokoch 2018-2019 popasovala s US Open a Australian Open, mala napätý začiatok.

Sezóna výpredajov na Amazone je tu! Hrajte a ušetrite teraz! Kliknite tu

Na súperku zo Slovenska, ktorá nedokázala vyhrať ani jeden zo siedmich gemov na podanie, však mala stále priveľa.

Štvrtá nasadená Goffová prelomila 68. Schmittlovú v úvodnom sete štyrikrát, pričom 19-ročnú hráčku, ktorá tento mesiac obhájila titul z Aucklandu, dvakrát chytila.

Slnkom vypálený Rod Laver našiel viac rytmu v druhom sete s vedením 6:0 už za 25 minút.

„V prvom sete som bol trochu nervózny a myslím si, že som dobre returnoval a potom som si na konci (setu) našiel svoje podanie,“ povedal.

Tínedžerka povedala, že v prvom kole majoru bola vždy nervózna a povedala, že musí na kurte predniesť prejav.

Povedala si: „Cítim sa dobre, je mi dobre, tak sa bavte.“ Dokázala som sa uvoľniť.“

Goffová si v druhom kole zahrá s nenasadenou Američankou Caroline Tolheidovou.

READ  Viac ako 300 českých vojakov bolo umiestnených na hraniciach so Slovenskom, aby zabránili nelegálnemu prisťahovalectvu.