Ekonomika

PM – EURACTIV.com uviedol, že Brusel víta slovenský záchranný plán

Národný program obnovy a recesie dostal v Bruseli pozitívnu spätnú väzbu, uviedol v utorok predseda vlády Edward Hecker po svojom prvom osobnom stretnutí s predsedníčkou Európskej komisie Ursulou van der Leyenovou a predsedom Európskej rady Charlesom Michelom od nástupu do funkcie 1. apríla.

“Dostali sme pozitívnu spätnú väzbu, pokiaľ ide o čas a proces. Dlhodobo diskutujeme o prioritách, ktoré sme si stanovili, žiadny problém,” uviedol Heger pre médiá s tým, že jeho vláda môže predložiť plán obnovy do konca apríla .

Ministerstvo financií, ktoré je zodpovedné za koordináciu ozdravného plánu, predstavilo 8. marca komplexný plán. Projekt bol následne preskúmaný metódou dočasných pripomienok. Vláda však tento dokument zatiaľ neschválila, predpokladá sa však, že tak urobí na stredajšom rokovaní vlády.

“Tento termín sme dnes splnili. Som rád, že môžem pri rokovaniach vystupovať v mene jednej členskej krajiny. Urobil to dobre a v pravý čas. Z hľadiska obsahu odviedol dobrú prácu. Priority, ako aj národné potreby. TASR Utorok.

Plán obnovy krajiny sa zameria na päť prioritných oblastí. Slovensko má dostať z Fondu na obnovu EÚ asi 6 miliárd dolárov, 2,3 miliardy dolárov na ekologické hospodárske zmeny, 1,5 miliardy dolárov na zdravie, 1,1 miliardy dolárov na verejnú správu a digitalizáciu, 892 miliónov dolárov na vzdelávanie a vedu a 22 732 miliónov dolárov na inovácie.

(Marion Gorek | EURACTIV.sk)

READ  Nafta a elektrická Fabia? Zabudnite, odbory Škoda zverejnili zákulisné informácie

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close