Nemecko v príprave porazilo Česko, Francúzsko nestačilo na Fínsko

včera 22:50
|

Francúzski futbalisti utrpeli prvú prehru po viac ako sedemnástich mesiacoch. Úradujúci majstri sveta v stredu senzačne prehrali s Fínskom v prípravnom zápase v Paríži 0: 2, keď nikdy nedokázali prekonať brankára Jesseho Joronena. Nemci vyhrali nad českým Lipskom 1: 0 a v šlágri Holandsko remizovalo so Španielskom 1: 1.

Najväčšie prekvapenie večera sa zrodilo na prázdnom parížskom Stade de France, kde Fíni na čele s brankárom talianskej druholigovej Brescie Joronen „zmazali“ ofenzívu domácich Francúzov.

Cudzinec zasiahol v prvom polčase dvakrát do troch minút. Prvýkrát sa presadil Marcus Forss v 28. min. A Onni Valakari o chvíľu neskôr. Francúzi nedokázali odpovedať ani raz a ich šnúra bez prehry sa tak zastavila na čísle 12. Naposledy prehrali v júni minulého roka v Turecku 0: 2. Slovenský rodák, brankár Lukáš Hrádecký, sedel na lavičke hostí, ktorí sa predstavia sa budúci rok prvýkrát predstavia na majstrovstvách Európy.

Duel Nemecko – Česká republika ste mohli sledovať ONLINE na SPORT.sk >>

Nemci aj bez hráčov Bayernu Mníchov a niekoľkých ďalších opier potvrdili svoju úlohu obľúbenca. Tréner Joachim Löw nasadil experimentálnu kombináciu, o víťazstvo jeho zverencov nad súperom Slovákov v Lige národov sa postarala zblízka strela útočníka Benficy Lisabon Waldschmidta v 13. min zápasu. Osem minút pred koncom vyrovnal na gól Matěj Vydra, ale šancu zlikvidoval brankár Kevin Trapp.

Duel Holandsko – Španielsko ste mohli sledovať ONLINE na SPORT.sk >>

Holanďania v Amsterdame prehrali so Španielskom od 19. minúty, keď Sergio Canales po šiestej prihrávke Alvara Morata nechal brankára brankárovi šiestym. Domáci vyrovnali krátko po zmene strán, polčasovým volejom na konečných 1: 1 sa prezentoval stredopoliar Manchestru United Donny van de Beek.

READ  Zástupcovia Slovenska diskutujú o vyšetrovaní korupcie - EURACTIV.com

Päť minút pred koncom nastúpil španielsky obranca Sergio Ramos na 176. zápas v národnom drese, čím vyrovnal európsky rekord talianskeho brankára Gianluigiho Buffona v počte štartov za národný tím. Svetové maximum drží Egypťan Ahmed Hassan (184).

Michya Batshuayia dvoma gólmi v druhom polčase dvoma gólmi otočila skóre zápasu proti Švajčiarsku a zvíťazila 2: 1. Skóre hostí dal Admir Mehmedi. Portugalsko deklasovalo Andorru 7: 0, Paulinho pod ňou dvakrát. V druhom polčase nastúpil Cristiano Ronaldo, ktorý asistoval pri treťom góle a šiesty dal sám. Taliani nemali vo Florencii problémy s Estónskom, zdolali ho 4: 0 a Vincenzo Grifo strelil prvé dva góly v reprezentačnom drese.

Turecko remizovalo Chorvátsko 3: 3. V druhom polčase Chorváti otočili nepriaznivé skóre zásluhou Maria Pašaliča a Josipa Brekala, posledné slovo však mal domáci Istanbul Cengiz Ünder.

Dánsko si poradilo so Švédskom 2: 0, skórovali Jonas Wind a Alexander Bah. Gréci vyhrali nad Cyprom 2: 1, v Aténach rozhodli domáci o triumfe dvoma gólmi v prvom polčase.

Rumuni doma zdolali Bielorusko 5: 3, keď sa dvoma presnými zásahmi prezentoval obranca Ionut Nedelcearu. Čierna Hora hrala na svojom štadióne v Podgorici s Kazachstanom 0: 0.

Prípravné medzištátne zápasy:

Nemecko – Česko 1: 0 (1: 0)

Cieľ: 13. Waldschmidt

Nemecko: Trapp – Tah, Koch, Rüdiger – Baku, Gündogan (46. Dahoud), Neuhaus, Max (68. Schulz) – Brandt, Waldschmidt, Hofmann (20. Amiri)

Česko: Pavlenka – Matějů, Brabec, Jemelka, Novák (46. Souček) – Holeš – Černý (46. Jankto), Dočkal (69. Darida), Barák (68. Král), Kopic (78. Ondrášek) – Krmenčík (46. Vydra) )

Taliansko – Estónsko 4: 0 (2: 0)

Ciele: 14. a 75. Grifo (druhý z 11 m), 27. Bernardeschi, 86. Orsolini (z 11 m)

Portugalsko – Andorra 7: 0 (2: 0)

Ciele: 29. až 61. Paulinho, 9. Neto, 56. Sanches, 76. Rodrigues (vla.), 85. Ronaldo, 88. Joao Felix

Slovinsko – Azerbajdžan 0: 0

Poľsko – Ukrajina 2: 0 (1: 0)

Ciele: 40. Piatok, 63. Moder

Luxembursko – Rakúsko 0: 3 (0: 0)

Ciele: 62. Trauner, 83. Grbič, 90. + 4 Wiesinger

Turecko – Chorvátsko 3: 3 (2: 1)

Ciele: 23. Tosun (z 11 m), 41. Turuc, 58. Ünder – 32. Budimir, 53. Pašalič, 56. Brekalo

Dánsko – Švédsko 2: 0 (0: 0)

Ciele: 61. Vietor, 74. Bah

Grécko – Cyprus 2: 1 (2: 0)

Ciele: 8. Tzolis, 17. Giakoumakis – 58. Ilia

Albánsko – Kosovo 2: 1 (1: 0)

Ciele: 31. Balaj, 65. Uzuni – 85. Muriqi (od 11 m)

Rumunsko – Bielorusko 5: 3 (4: 0)

Ciele: 31. a 55. Nedelcearu, 11. Mitrea, 20. Marin (od 11m), 44. Puscas – 63. Kendyš, 80. Bachar, 90. + 2 Klimovič

Čierna Hora – Kazachstan 0: 0

Litva – Faerské ostrovy 2: 1 (2: 0)

Ciele: 42. Rovný, 45. + 1 Kazlauskas – 90. + 2 Vatnhamar

Malta – Lichtenštajnsko 3: 0 (2: 0)

Ciele: 5. Mifsud, 20. Borg, 84. Farrugia (od 11 m)

San Maríno – Lotyšsko 0: 3 (0: 1)

Ciele: 32. Brolli (vla.), 71. Dubra, 78. Gutkovskis (z 11m)

Bulharsko – Gibraltár 3: 0 (3: 0)