šport

Londýn | Burrage podľahne v play-off BJK Cupu, ale Boulder ustáli loď

Veľká Británia je na 3. mieste v play-off Billie Jean King Cup 16 krajín a proti Švédsku ide ako pevný favorit, ale reprezentovať svoju krajinu môže byť náročná úloha, niektorí stúpajú a niektorí zaostávajú. A Jody Burrage sa ocitol o 279 miest nižšie napriek tomu, že viedol 4:0 proti Gaja Rinaldo Persson.

Urobíme maximum. Nepoužívame slovo mal by. Je zrejmé, že dostanú švih, pôjdu a nie je na nich vyvíjaný žiadny tlak. Mojou úlohou je vydať zo seba to najlepšie a viem, že dievčatá urobia maximum. Katie Boulder

Dvadsaťštyriročná Burrageová, debutujúca v ženskej singlovej súťaži, prehrala v sobotu vo svojom prvom zápase v londýnskom Copper Box s Perssonovou 6:4 6:1 a prerušila tak osemzápasovú sériu prehier.

„Je to veľmi odlišné, keď hráte za tím,“ priznal neskôr Burrage a potláčal slzy. „Takýto tlak som predtým nechápal a myslím si, že ani ty ho nikdy nepochopíš, kým si ním neprejdeš. Preto to bolí ešte viac, pretože ubližujem iným ľuďom.

„Som veľmi hrdý, že môžem reprezentovať svoju krajinu a som veľmi sklamaný, že dnes nevyhrali všetci. Chvíľu sa to so mnou bude držať. Ťažko brať.

„Nikdy som nič také necítil, dokonca ani tie nervy predtým, dokonca ani vstup na centrálny kurt sa tomu nevyrovná.“

Kapitánka GB Anne Keothavang povedala: „Táto dvojica si zaslúžila právo tam ísť. Má za sebou fantastický rok a skončí v prvej stovke.

„Bude to pre ňu ťažké prijať, ale bude musieť nájsť spôsob, ako sa odraziť, ak sa má vo výberoch udržať.“

Britská č. 1 Katie Boulder podržala Keizu Hennemanovú a vyrovnala stav na 1:1 v noci v londýnskom Copper Box.

© Kate Green/Getty Images pre LTA

Švédsku chýbajú pre zranenie dvaja z jeho najlepších hráčov, ale Perssonová dostala šancu zažiariť skôr, než britská č. 1 Katie Boulder opustila nerozhodný výsledok, keď vyhrala 6-2 6-1 6-2 6-1 nad 532. miestom. Keiza Hennemann, aby stabilizovala loď. -1 mieri do nedeľňajšieho posledného dňa, pričom na celkové víťazstvo potrebuje ešte dve víťazstvá.

READ  Kanonieri vybuchli na „nehrajúcu“ bránku Smith-Ro, keď po zranení odmieta vrátiť loptu

„Urobíme, čo môžeme,“ povedal Boulder. „Nepoužívame slovo ‚mali by sme‘. Je zrejmé, že dostanú švih, pôjdu a nie je na nich vyvíjaný žiadny tlak.

„Mojou úlohou je vydať zo seba to najlepšie a viem, že dievčatá urobia maximum.“

Uvidí sa, či bude Británia č.2 Burrage pri tejto príležitosti znovu zvolená, keďže Keothavong by mohol vyzvať skúsenejšie Harriet Dart alebo Heather Watson, aby nastúpili.

Persson, povzbudzovaný partizánskym davom, začal veselo, kým Burrage naštrbil nádej domáceho favorita na 8-zápasovú víťaznú sériu.

Zlomil 2 brejkbaly v napínavom úvodnom zápase na podanie, ale Švéd prekonal svoj pomalý štart a vyhral ďalších 6 zápasov, aby sa v prvom sete ujal vedenia 4:0 po tom, čo dvakrát brejkol Perssona.

Perssonová vyzerala nezastaviteľne, keď vyhrala prvé 2 hry v tom druhom a napriek tomu, že sa nakoniec dostala späť na výsledkovú tabuľu, Burrage nedokázala pohroziť návratom.

„Je to jedno z najväčších víťazstiev v mojej kariére,“ povedal Persson. „Nebol to pre mňa skvelý začiatok, ale teraz som veľmi šťastný, že som vyhral.“

Rebríček sa v tomto turnaji príliš neráta a Burrage nie je ani zďaleka prvým hráčom, ktorému sa to nepodarilo.

V prvom sete sa dopustil 23 nevynútených chýb, ktoré často minuli o nohy namiesto centimetrov, keď Perssonove návraty nabrali na obrátkach, a prehral 12 z posledných 13 zápasov.

Tím Veľkej Británie sa postaví na kurt počas prvého dňa zápasu play-off Billie Jean King Cup medzi Veľkou Britániou a Švédskom v Copper Box Arene v Londýne.

© Kate Green/Getty Images pre LTA

Boulder podporila svoju priateľku, aby sa odrazila: „Je to súčasť tenisu. Vždy budú zápasy, ktoré vyhráme, niektoré prehráme, a myslím, že to, ako si vyberiete seba, vás bude definovať.

„Uisťujem vás, že je to tvrdá sušienka, má za sebou veľa operácií, prežila veľa ťažkých chvíľ a vie, ako sa pozbierať.

READ  Obliekanie javorového listu doma

„Dievča hralo dobre, zajtra nás čaká bitka. Idú švihom, nemajú tlak. My sa o to pobijeme srdiečkami.

Boulderová preukázala bezpečný pár rúk, keď nastúpila na kurt proti 27-ročnej Hennemanovej, ktorá hrala dobre v jej rebríčku, ale bola efektívna zo zadnej časti kurtu.

Svetová 58. hráčka si v oboch setoch vytvorila skoré vedenie a zachránila si všetkých 5 brejkbalov, ktorým čelil, potlačil útočný tenis a hral pokojne, aby ovládol svojho 532. súpera.

Ak Británia v nedeľu prehrá najlepšiu sériu z piatich, Keothavongov tím zostúpi do I. skupiny súťaže, pod svetovú úroveň a bude hrať regionálne v európsko/africkej zóne.

4-násobní štvrťfinalisti BJK Cupu Švédsko hrajú od roku 2016 aj v európsko/africkej zóne a súperia o postup do vyššej priečky skupinového podujatia.

„Podpora davu bola výnimočná,“ povedal Boulder. „Dúfam, že zajtra príde veľa ľudí. To bude pre nás dôležité. Táto kravata je veľmi dôležitá. Chceme sa vrátiť tam, kde veríme.“

Hra sa začína v nedeľu na poludnie v Copper Box a možno ju sledovať naživo na BBC iPlayers a webovej stránke BBC.

Tento víkend play-off BJK Cupu a svetová hráčka 11. rebríčka Beatrice Hadad Miah priviedla Brazíliu k víťazstvu nad Kórejskou republikou.

© Lintao Zhang/Getty Images

Japonsko, Brazília, Rumunsko a Slovensko si po víťazstve v sobotňajšom baráži o play-off zarezervovali svoje miesta v kvalifikácii Billie Jean King Cup 2024.

Japonsko a Kolumbia museli hrať v Tokiu po tom, čo sa úvodný deň skončil remízou 1:1 a nerozhodný výsledok si vyžadoval rozhodujúcu štvorhru, aby sa našiel víťaz.

Camila Osorio odštartovala Kolumbiu výhrou 6-2 6-0 nad Nao Hibino len za 57 minút, zatiaľ čo Mai Hontama odpovedala za svoj domáci tím výhrou 6-2 6-2 nad Mariou Herazo Gonzalez. .

Suko Aoyama & Ena Shibahara porazili kolumbijský pár Osorio & Iuliana Lizarazo 7-5 6-2 a rozhodli o nerozhodnom výsledku v rozstrele štvorhry.

Brazílčanka Beatrice Hadad Mia je najvyššie postavenou hráčkou, ktorá sa zúčastní víkendového play-off Billie Jean King Cupu a svetová 11. hráčka ukázala svoju úroveň tým, že dotiahla svoj národ k víťazstvu nad Kóreou v Brazílii.

READ  Cristiano Ronaldo sa vracia do Al-Nassera po suspendácii Portugalska – ale Goncalo Ramos chváli CR7 za „skvelú podporu“ v šatni

Keďže domáci tím kontroloval remízu po víťazstve v oboch dvojhrách v úvodný deň, Hadad Miahová nestrácala čas, aby spečatila víťazstvo Brazílie, keď porazila Sohyun Park 6-2 6-1 za 66 minút.

„Hrať doma je veľmi špeciálne,“ povedala Hadad Mia. „Keď veľa cestujete po svete, je veľmi ťažké byť doma, ale prijímať vašu energiu je veľmi výnimočné nielen pre mňa, ale pre všetkých tu. Dúfam, že vám môžeme priniesť veľa šťastia.

Výsledky sobotňajšieho play-off o pohár Billie Jean Kingovej

billieeankingcup.com

Dominantný zápas Rumunska proti Srbsku v Kraljeve pokračoval aj v sobotu, pričom nerozhodný výsledok pre hostí spečatila 3-setovou výhrou Jacqueline Christianová.

Keďže Rumunsko viedlo po úvodnom dni 2:0, domácim fanúšikom svitla nádej, keď Lola Radivojevičová zabojovala po prehre v prvom sete proti Christianovi, no rozhodujúci set vyhrala hosťujúca hráčka, ktorá spečatila na 7:5 4:6. Za stavu 7:5 bude Rumunsko hrať v kvalifikácii tretí rok po sebe.

Slovenská 610-ka Renáta Zamrichová sa v Bratislave dočkala ohromujúceho víťazstva nad argentínskou svetovou 78-kou Nadiou Podoroskou.

Výhra Zamrichovej 6-4 6-1 dala Viktórii Hrunzákovej šancu dotiahnuť remízu a vyhrala 3-6 6-4 6-4 a Slovenku poslala do kvalifikácie.

Ukrajina a Holandsko pokračujú v nedeľu v Litve po napínavom prvom dni, keď oba tímy vyhrali dvojhry.

Svetová 27. hráčka Anhelina Kalinina zvíťazila nad Suzanne Lammensovou z Holandska 6-2 6-3, ale nedokázala zabezpečiť druhé víťazstvo vo dvojhre, keďže Ukrajinka Dayana Yastremska prehrala 6-3 6-2 proti Arantze Rus.

Rovnako tesné to bolo aj v Rakúsku, kde domáci v druhom dni baráže proti Mexiku remizovali 1:1, kým Belgicko a Maďarsko remizovali po zdieľaní dvojhry z prvého dňa v Charleroi.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close