šport

Londýn | GB bol vyžrebovaný do Francúzska v kvalifikácii BJK Cup 2024

Tím GB čelí Francúzsku v kvalifikácii Billie Jean King Cup cez Cainbridge Qualifiers už druhý rok po sebe, ale tento rok bude hrať za Anne Keothavang v Coventry, čo znamená, že bude hostiť aprílovú kvalifikáciu.

Sme radi, že môžeme priniesť Svetový pohár žien v tenise späť do Sevilly, a to vďaka našej spolupráci s členom ITF Real Federación Española de Tennis (RFET) a našimi partnermi z regiónu Andalucia, ktorí zdieľajú našu víziu rozvoja žien. Tento šport sa môže sústrediť na to, aby fanúšikom dal v roku 2024 ďalšie vzrušujúce finále. David Haggerty, prezident ITF

Sevilla bola opäť potvrdená ako hostiteľ finále BJK Cupu v novembri.

V piatok 12. apríla 2024 a 13. apríla 2024 sa bude hrať osem zápasov doma a vonku a každý bude pozostávať z dvoch dvojhier v Deň 1 a dvoch dvojhier, po ktorých bude v Deň 2 nasledovať štvorhra.

Osem víťazov z kvalifikácie postúpi do finále Cainbridge o Pohár Billieho Jeana Kinga v roku 2024, pričom sa v novembri 2024 pripojí k majstrom sveta z roku 2023 Kanade, vicemajstrovi z roku 2023, Španielsku a Česku na divokú kartu.

8 porazených z kvalifikácie bude bojovať v baráži o play-off spolu s najlepšími tímami v baráži regionálnej skupiny I v roku 2024.

Nasledujú kompletné výsledky žrebovania kvalifikácie 2024 pre rok 2024 Billie Jean King Cup by Cainbridge Qualifiers:

  • Austrália (1) (c)* proti Mexiku
  • Švajčiarsko (2) c) proti Poľsku
  • Francúzsko (3) c) proti Veľkej Británii
  • USA (4) c) proti Belgicku
  • Japonsko (c)* v. Kazachstan (5)
  • Brazília (c) vs. Nemecko (6)
  • Slovensko (7) (c)* proti Slovinsku
  • Ukrajina (c)* proti Rumunsku (8)

(#) = semeno; c) = výber dôvodu; * = Výber pozemku určený žrebom

Vzhľadom na aktuálnu situáciu na Ukrajine sa ITF a BJK Cup Limited dohodnú s Ukrajinskou tenisovou federáciou na vhodnom mieste hostiteľa.

READ  Liga národov: Historický triumf Nemecka

Semená do žrebovania sú založené na rebríčku Billie Jean King Cup Cainbridge Rankings 2023 – ktorý zahŕňa výsledky z finále v Seville začiatkom tohto mesiaca. Osem nasadených národov bolo vylosovaných proti ôsmim nenasadeným národom.

Členovia tímu Kanady držia trofej, keď oslavujú s americkou tenisovou hviezdou Billie Jean King (R) po víťazstve vo finále Billie Jean King Cup 2023 na štadióne La Cardoja v Seville 12. novembra 2023.

© Christina Quigler/AFP cez Getty Images

Prezident ITF David Haggerty povedal: „Sme radi, že môžeme vrátiť Svetový pohár žien v tenise do Sevilly a sme vďační za našu prácu s členom ITF Real Federacion Espanola de Tenis (RFET) a našimi partnermi v regióne Andalúzia. Tí, ktorí zdieľajú našu víziu rastu ženskej hry, sa budú môcť sústrediť na poskytnutie ďalšieho vzrušujúceho finále pre fanúšikov v roku 2024.

Ilana Close, predsedníčka predstavenstva BJK Cup Limited, povedala: „Tešíme sa z úspechu tohtoročného finále a už teraz robíme plány na väčšie, lepšie a odvážnejšie podujatie v roku 2024.

„Chceli by sme poďakovať všetkým sponzorom a partnerom, ktorí zdieľajú našu víziu budúcnosti tohto turnaja.“

Minister turizmu, kultúry a športu regiónu Andalúzia Arturo Bernal povedal: „Návrat finále Billie Jean King Cup je pre andalúzsky šport skvelou správou.

„Toto poukazuje na prácu, ktorá bola vykonaná pred dvoma týždňami, keď sa všetky pohľady fanúšikov ženského tenisu na celom svete upierali na hlavné mesto Seville. Je to obrovská zodpovednosť a príležitosť propagovať andalúzsku značku. Vplyv takého veľkého -športové podujatie v našej krajine je významné, malo a bude mať úspech aj v roku 2024. Pevne tomu verím.

Miguel Diaz, prezident Realu Federación Española de Denis, povedal: „Tvrdo sme pracovali, aby sme tento rok v Seville dosiahli náš prvý Billy Jean King Cup (vyhrali sme päť Fed Cupov) pre Španielsko. Všetkým tímom sa darilo, ale tenis je ťažký zápas. Fanúšikovia a hráči budú mať novú príležitosť zahrať si doma s jedinečnou atmosférou Sevilly. Farby a vône andalúzskeho hlavného mesta sú neporovnateľné. Sevilla a Španielsko čakajú fanúšikov z celého sveta s otvorenou náručou.

READ  "Som rada, že sa to stalo" - Simona Halepová je pripravená uzavrieť uzol po odchode z US Open 2021

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close