Svet

Mac Rutherford je najmladším človekom, ktorý sólo lietal okolo sveta

Podľa Rutherfordovej oficiálnej webovej stránky a GWR britsko-belgický občan Mac Rutherford pristál o deň skôr v bulharskom hlavnom meste Sofia, kde sa jeho cesta začala. Prvýkrát sa vydal na cestu vo veku 16 rokov.

Rutherfordova trasa zahŕňala 52 krajín na piatich kontinentoch v špeciálne vyrobenom ultraľahkom lietadle Shark, ktoré podľa jeho internetovej stránky dosahovalo rýchlosť 300 km/h.

„Chcem využiť príležitosť stretnúť sa s mladými ľuďmi na mojej ceste, ktorí robia neuveriteľné veci, čím menia svoje komunity alebo dokonca svet,“ napísal.

Jeho cesta je sledovaná na jeho webovej stránke, ktorá ukazuje, ako odchádza z Bulharska do Stredozemného mora, potom cez Saharu, cez Blízky východ a východnú Áziu.

Prekonala dva svetové rekordy, ktoré predtým držala jej staršia sestra Zara Rutherfordová, ako najmladšia osoba, ktorá oboplávala svet sólo, a najmladšia osoba, ktorej sa to podarilo v mikroľahkom lietadle, uvádza web GWR.

Na poslednom úseku pred pristátím v Sofii preletel Európou cez USA, Kanadu a Mexiko.

Tínedžer, ktorého povzbudzovala jeho rodina k lietaniu, mal len 15 rokov, keď získal svoj prvý pilotný preukaz. Stal sa najmladším pilotom V tomto svete.
„Keď som mal 15 rokov, dostal som licenciu a vtedy som bol najmladší na svete. A keď potom moja sestra obletela svet, pomyslel som si, naozaj mám čo skúšať a dosiahnuť,“ povedal. povedal CNN Skôr v auguste.

Jeho cesta ho zaviedla na vzdialený ostrov v severnom Pacifiku, keď ho silný vietor prinútil pristáť počas letu z Japonska do Ameriky.

„Na večeru som zjedol pár Oreos a potom som išiel spať v malej kôlni – ale určite to bol úžasný zážitok,“ povedal pre CNN.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close