šport

Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji do 20 rokov: Maxim Čajkovskij hovoril o vypadnutí z tímu

dnes 15:10
|

Slovenský hokejista Maxim Čajkovič si je vedomý svojho neúspechu, ktorý ho stál účasť na blížiacich sa majstrovstvách sveta hráčov do 20 rokov v kanadskom Edmontone.

Rogers Place Arena v Edmontone.

Prečítajte si tiež

Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji do 20 rokov: Kompletný program turnaja

Devätnásťročný útočník mal byť jedným zo slovenských lídrov na majstrovstvách sveta, ale keďže na nedávnom tréningu vo Zvolene zranil spoluhráča Samuela Krajča v modelovom zápase zástupcov, vedenie slovenského tímu vyhodnotilo jeho tvrdý zákrok ako porušenie športových a ľudských hodnôt a vylúčili ho z reprezentácie.

„Je mi ľúto, čo sa stalo. Veľmi ma mrzí zranenie Sama a skutočnosť, že on a ja nepôjdeme na majstrovstvá sveta,“ Maxim Čajkovič to uviedol vo vyhlásení, ktoré médiám poskytol manažér pre vývoj hráčov Igor Bielčík.

„Som hráč, ktorý ide do každého zápasu a duelu s obrovským nasadením a rovnako to bolo aj v tomto modelovanom zápase. Stokrát som prehral ten moment v hlave, a aj keď nedošlo k pokusu o nebezpečný zákrok, som si možno vzali alebo vybrali iné riešenie.

Ospravedlnil som sa sám sebe a zároveň som mal možnosť prevziať pobyt v „bubline“ a pripraviť sa na svetový pohár s vedením SZĽH. Ospravedlnil som sa za svoje správanie na ľade a myslím to úprimne, “ Čajkovskij pokračoval.

MS v hokeji U20 2021

Prečítajte si tiež

Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji do 20 rokov 2021: Všetko, čo potrebujete vedieť o šampionáte

Talentovaný útočník zdvojnásobil, ako veľmi ho mrzí zranenie spoluhráča a skutočnosť, že prehrá vrchol reprezentačnej sezóny v Kanade. „Vylúčenie z nominácie pred majstrovstvami sveta je pre mňa veľmi citlivá záležitosť a je to veľké ponaučenie do budúcnosti. Chlapcom budem držať palce počas celých majstrovstiev sveta. Nechcem sa k tejto udalosti verejne vyjadrovať.“ už, “ dodal Čajkovskij vo vyhlásení.

READ  Slovenský hokejový zväz zmäkčuje Putinovu ligu - EURACTIV.com

Pozri tiež horiaci snežný skúter:

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close