šport

Ktorí hráči Avs sa dostanú do olympijských tímov 2026?

Mikko Rantanen si zrejme vie predstaviť ísť po krídle v modro-bielom drese, zozbierať prihrávku od jedného z najlepších svetových centrov či obrancov a streliť jeden z najväčších gólov svojej hokejovej kariéry.

Samozrejme, že sa to môže stať vo finále Stanley Cupu s Nathanom MacKinnonom, Kale Makarom a Colorado Avalanche. Ale táto verzia jeho sna zahŕňa Aleksandara Barkova a Mira Heiskanena a na prednej strane dresu bude mať zlatého leva.

Rantanen, podobne ako McKinnon, Makar a mnohí z najlepších hráčov NHL do 30 rokov, nedostali šancu hrať za svoju krajinu na zimných olympijských hrách. Hral za Fínsko na majstrovstvách sveta IIHF, čo je najväčšia zmluva v Európe. Ale nosiť sveter Suomi a zúčastniť sa zážitku, akým sú olympijské hry, je niečo úplne iné.

„Dáva to veľký zmysel,“ povedal Randanen. „Dúfam, že to liga a medzinárodná rada zvládnu. Bude to veľká zábava. Vyrastal som na tých olympijských hrách. Pre Fínsko to bolo vždy veľké. Budem veľmi rád, že budem toho súčasťou.“ „

NHL vynechala posledné dve zimné olympijské hry. NHL, NHLPA a IIHF sa nedokázali dohodnúť na hrách v roku 2018, preto sa liga rozhodla nevyslať svojich hráčov prvýkrát od roku 1994. Dohoda bola uzavretá na rok 2022, ale pandémia Covid-19 sa zastavila. .

Od Majstrovstiev sveta v hokeji v roku 2016 nebola na mužskej seniorskej úrovni súťaž najlepších z najlepších. MacKinnon v ňom hral, ​​no nie za Kanadu. Najlepší mladí Kanaďania a Američania sa stretli v tíme „Tím Severná Amerika“ a skončilo to ako najvzrušujúcejšia vec na turnaji.

Avs majú na súpiske hráčov, ktorí boli v roku 2014 v Soči (Gabriel Landeskog, Thomas Tatar) alebo vo Vancouveri v roku 2010 (Jack Johnson). Vedia, čo ich spoluhráči zameškali.

READ  Inter sa pýta Man Utd na dohodu o pôžičke Maguire pred januárovým termínom prestupov

„Bolo to úžasné. Bol to jeden z vrcholov mojej kariéry,“ povedal Johnson, ktorý získal s USA striebornú medailu a zúčastnil sa jedného z najslávnejších zápasov v histórii hokeja, víťazstva Kanady v predĺžení, keď strelil zlatý gól Sidney Crosby. .. Zahrať si to v Kanade, to bolo fantastické – ako dokonalý zážitok z búrky. Nič také. „

Najbližšia šanca je v roku 2026, keď budú zimné olympijské hry v Taliansku. Zástupcovia z každej strany – NHL, NHLPA a IIHF – tvrdia, že dúfajú, že sa podarí dosiahnuť dohodu a najlepší svetový návrat na vrchol tohto športu. Objavilo sa aj množstvo správ o možnom usporiadaní majstrovstiev sveta pred rokom 2026.

Svetové poháre, ako aj Kanadské poháre, ktoré boli pred nimi, sú skvelé, pretože hokejoví fanúšikovia len zriedka uvidia hrať proti sebe medzinárodné veľmoci. Ale pre športovcov, ktorí nevyrástli v počúvaní príbehov o Paulovi Hendersonovi v roku 1972, boli olympijské hry korunou slávy.

Povedzme, že sa tak konečne stane a NHL pošle svojich hráčov na zápasy Miláno-Cortina v roku 2026. Je to ešte ďaleko na obzore, ale môžeme sa odvážiť snívať. Ak sa tak stane, vznikne značná lavínová rezerva.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close