Hlavné správy

Maloobchodné tržby v USA klesli v novembri maximálne na sedem mesiacov

Maloobchodné tržby v USA klesli v novembri o 1,1 percenta. Išlo o ich najväčšie oslabenie za posledných sedem mesiacov, čo sa považuje za znak toho, že Američania znížili výdavky na začiatku predvianočnej nákupnej sezóny.

Americké ministerstvo obchodu zároveň revidovalo októbrové údaje s tým, že maloobchodný predaj v tom čase klesol o 0,1 percenta. Ministerstvo pôvodne odhadovalo, že sa zvýšili o 0,3 percenta.

Čierny piatok veľmi nefungoval

Výdavky Američanov brzdia nárast prípadov koronavírusov v celej krajine a väčšina nakupujúcich zostala doma ani na Čierny piatok, ktorý je zvyčajne najrušnejším dňom predvianočnej nákupnej sezóny.

Úradníci v zdravotníctve ich varovali, aby osobne nenakupovali a maloobchodníci ponúkali najväčšie zľavy z online predaja.

Podľa spoločnosti Sensormatic Solutions, ktorá spracúva údaje o maloobchode, bola počas Black Friday iba polovica z vlaňajších kupujúcich v kamenných obchodoch.

Správa neobsahuje výnosy zo služieb

Americké ministerstvo obchodu uviedlo, že tržby obchodných domov klesli najviac v novembri, a to o 7,7 percenta. Znížil sa aj predaj obchodov s odevmi a elektronikou.

Správa ministerstva obchodu sa týka iba asi tretiny celkových výdavkov spotrebiteľov. Jeho súčasťou nie sú príjmy zo služieb poskytovaných napríklad kaderníkmi a hotelmi, ktoré boli vážne zasiahnuté pandémiou.

READ  Menenggok Keindahan Kota Slovensko, Suzuri Kedung Percejara Hinga Kastília Abad Bertengahan

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close