Ekonomika

Malý brat CPAC ━ Európski konzervatívci

Začiatkom novembra zorganizovala medzikontinentálny konzervatívny kongres Srbská ľudová strana (SNP) s jej vodcom Nenadom Popovičom a Americkou republikánskou stranou za národnú obnovu. Na pozvanie do srbského hlavného mesta Belehrad zareagovali predstavitelia konzervatívnych strán z celého sveta. Boli medzi nimi členovia Lega (Taliansko), Rassemblement National (Francúzsko), rakúskej FPÖ, americkí republikáni, Vlaams Belong (Belgicko), VOX (Španielsko), Fidesz (Maďarsko) a Bharatiya Janata Party (India). . Zástupca Izraela musel svoju účasť zrušiť pre nedávne teroristické útoky v jeho krajine zo strany Hamasu.

Dvaja poslanci AfD, Petr Bystroň a Harald Weyel, pricestovali z Nemecka, aby sa zúčastnili jednej z piatich panelových diskusií. Hosťom bol aj ich stranícky kolega Omit Najafi, poslanec krajinského parlamentu Dolného Saska.

Vzhľadom na to, že vzťahy Srbska s USA boli „komplikované“ po bombových útokoch NATO v roku 1999, je celkom prekvapujúce, že Popovićovi sa podarilo priviesť do Belehradu konzervatívcov z rôznych krajín, predovšetkým z USA. Konferencia nebola o súčasnej každodennej politike, ale o metapolitických otázkach.

Konzervatívci sa musia postaviť ľavicovému zmätku

Vo svojom úvodnom prejave Popovič povedal: „Hodnoty ako viera v Boha, sloboda, vlastenectvo, [and] „Silné a zdravé rodiny sú ohrozené agresívnymi ľavicovými a liberálnymi ideológiami“ a konzervatívne hnutia a konzervatívna politika sú jedinou možnou odpoveďou. „Zlá a neúspešná ľavicová politika viedla ľudí k tomu, že žili vo veľmi nebezpečných časoch,“ povedal. Ďalšou témou jeho prejavu bol vplyv ľavicovo-liberálnej ideológie na európsku ekonomiku.

Popovičová vo svojom prejave kritizovala aj gender ideológiu. Označil to za nezmyselnú kampaň, ktorá ponúkala falošné voľby na základe pohlavia a jazyka. Konzervatívne hnutia sú jedinou možnou odpoveďou na tento „zmätok“.

„Občania Európy už desaťročia uznávajú katastrofálnu politiku ľavicovo-liberálnych vlád. Naši priatelia v Maďarsku, Taliansku, Švédsku, Fínsku, Španielsku a na Slovensku už vyhrávajú a zostavujú vlády s konzervatívnymi stranami prítomnými na tejto konferencii,“ povedal Popovič šťastne. .

READ  Skylink prevádza niekoľko staníc na HD, pridáva nové a mení parametre

Na mieste bolo veľa amerických republikánov

Zhodli sa na tom republikáni Mark Ivanio Popovič, spoluorganizátor Konferencie o národnej obnove. „Bolo skvelé vidieť, že republikáni za národnú obnovu spoluorganizujú kongres v Srbsku, čo bol veľký úspech. Čím viac konzervatívcov bude globálne spolupracovať, tým skôr môžeme prejsť z defenzívy do ofenzívy proti ľavici. Budúcnosť je konzervatívna, je nevyhnutná .“

Hovorca Alternatívy pre Nemecko (AfD) pre zahraničné veci a poslanec Spolkového snemu Petr Bystroň povedal:[It’s] Spojiť sa s antiglobalizačnými silami z Ameriky je dobrá vec.

Po uvítacích prejavoch Popovića Filip Brusselmans (Vlaams Belang), po ňom Thibaut François (Rassemblement National) a Jovan Balalic vysvetlili, prečo je práca s mládežou a medzinárodná spolupráca medzi konzervatívcami dôležitá. Nasledovalo päť panelových diskusií na rôzne témy vrátane „Porazenie pseudokonzervatívcov a globalistickej elity“, úloha náboženstva pre pravicové strany, efektívna komunikácia na sociálnych sieťach a podpora konzervatívnej politiky.

Na zozname účastníkov aj na panelových diskusiách bolo veľa amerických republikánov. Prvé tri panely okrem Ivania moderovali Kevin Wax, predseda Young Republican Party v New Yorku, a konzervatívny komentátor Jack Posobiek.

Konzervatívci sa musia pred voľbami spojiť

Pre Jakea Hoffmana, mladého republikána z Floridy, je zaujímavé stretnúť podobne zmýšľajúcich ľudí z celého sveta a počuť o výzvach, ktorým ich krajiny čelia. „V Amerike sa často zameriavame na seba a ignorujeme medzinárodné správy, ale musíme pokračovať v budovaní mostov s našimi náprotivkami v západnom svete,“ zdôraznil.

Jurij Goffner, šéf inštitútu MIWI pridruženého k AfD, to po udalosti zhrnul:

Skutočné mocenské páky sa nachádzajú nielen v určitej miere v parlamentoch, ale aj na univerzitách, v médiách a výskumných ústavoch. Pretože tam sa rodí názor zajtrajška. Ľavica to vie už od Gramsciho a pravica si to ešte musí osvojiť. Preto je podpora a spolupráca alternatívnych konzervatívnych mysliteľov taká dôležitá.

Miša Đurković z Inštitútu európskych štúdií zdôraznil význam tejto konferencie.

Je zrejmé, že konzervatívne sily sa začali konsolidovať a zjednocovať pred dôležitými politickými voľbami. Prezidentské voľby v USA, parlamentné voľby do Európskej únie, britské parlamentné voľby, rakúske parlamentné voľby a iné si vyžadujú mobilizáciu konzervatívnych síl a medzinárodnú spoluprácu.

„Budeme spolu“

Nie je teda žiadnym prekvapením, že tento druh konferencie sa koná každý rok v Belehrade – akási mini-CPAC v Srbsku. Jack Bozobeek bol s projektom veľmi spokojný:

Bolo mi cťou byť požiadaný, aby som vystúpil na prvej medzikontinentálnej konzervatívnej konferencii v Belehrade. Po stáročia bol Belehrad symbolom kresťanského západného odporu voči autoritárstvu. DR. Vďaka Popovičovmu vedeniu bude konferencia dôležitým summitom pre globálne konzervatívne hnutie.

Po udalosti v Belehrade bol optimistický a optimistický, pokiaľ ide o budúcnosť, aj poslanec AfD Najafi:

Skutočnosť, že na tento seminár prišli americkí republikáni a predstavitelia Indie, ukazuje skutočnú úprimnosť svetových konzervatívnych veľmocí. V boji proti medzinárodnému socializmu, ktorý sa skrýva za takzvanou maskou diverzity a tolerancie, sú všetci prítomní protagonisti jednotní: spojíme sa, rozum zvíťazí!


Tento článok bol pôvodne publikovaný v nemčine Jung Freiheit 7. novembra 2023. Preložené a upravené kvôli prehľadnosti a uverejnené tu s láskavým dovolením.

READ  Katar vynakladá viac ako 162 miliónov dolárov na švajčiarsku bezpečnosť, aby zabezpečil Svetový pohár - Dauha News

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close