šport

McCabe odbil Írsku jeden bod proti Slovensku

Írska republika 1 Slovensko 1

V arktickom prostredí, Helsinkách, Írsku trvalo dlhšie oteplenie.

Plošina tohto výkonu takmer rozdrvila nádej na dosiahnutie majstrovstiev sveta 2023. Kampaň však utrpela značné škody a vyhla sa zničeniu iba pravidelnými podozrivými Megan Connolly, Heather Payne, Denise O’Sullivan a nepohyblivou Katie McCabe.

McCabe zakončil v 65. minúte a akosi unikol zo štyroch vystretých slovenských nôh, keď jeho strelu hviezda Arsenalu vytlačila do diaľky.

Írsko však uniklo bodovo.

Výhra 2:1 minulý mesiac vo Fínsku, ktoré v utorok večer prehralo so Švédskom, nie je magické, ale trik na kvalifikáciu na veľký zápas bol vždy rovnaký; Porazte svoj štandard a tímy okolo neho a ukradnite body na ceste.

Bez konečného produktu neexistoval spôsob, ako dosiahnuť Big Show Down Under a pri všetkej Paynovej atletickej zdatnosti systém nedokázal dosiahnuť cieľ pre sólo útočníka, keď padla.

Len v prvej polhodine mal slovenský tréner Peter Kobun taktické číslo Veru Pav. Írska útočná stratégia, rovnako ako všetky tímy FAI, odkedy Anthony Perry z Chelsea začal s dvojitou prácou, sa vo veľkej miere spoliehala na balíky krídel, ktoré nemusia neustále zaostávať.

Slovensko tým, že s piatimi hráčmi vytlačilo ihrisko vysoko, urobilo z McCabea ľavého obrancu, čoho výsledkom je tupá Írska čepeľ. Od O’Sullivana, Lucy Quinn a Payna sa toho veľa počulo, nikdy neboli poriadne prepojení.

Keď sa Pavov tím budúci rok v marci stretne so Švédskom, v rebríčku FIFA nie je ani jedna krajina, ktorá by bola pod 12 miestami.

Ale v túto mrazivú noc to bude vždy skúška; Otvára skupinu, ktorú im zavolalo Írsko.

Cork začal s Flashom O’Sullivana Wizard, keď stredopoliar zachytil nemožnú prihrávku predtým, ako bol izolovaný a vylúčený, než preskočil dva zákroky.

READ  List predsedovi slovenskej vlády o väzňovi s PAOK

Lucy Quinn nedávno zažila veľmi sľubný debut proti Austrálii, ale útočníčka Birminghamu City sa nedokázala presadiť v tomto kvalifikačnom ťažení a mnohí si myslia, že Leanne Kieran by to ešte mohla urobiť.

Gólový útočník Liverpoolu vypadol z tohto medzinárodného okna so zranením a spolu s tínedžerkou Ellen Mollo by sa nakoniec mohli infiltrovať do Pavovho náročného výberového procesu.

Slovenka Martina Tsurnovskaya oslavuje svoj gól ako štartujúca. Foto: Laszlo Geczo / Inpho

Quinn mal najväčšie šance Írska v prvom polčase, keď dobrodružná Ain O’Cormanová v 31. minúte odpálila loptu do rúk Marie Corenziovej.

Krátko nato bola Patricia Fischerová nepokrytá stredom Jamieho Finna a jeho center sa nepodarilo pripraviť na zakončenie. Z následného rohu bol McCabe vyvýšený na zadnú tyč, takže Luis Quinn nedokázal vygenerovať dostatok sily a Corenziova sa opäť ľahko zachránila.

Uprostred týchto iskier nadvlády donútila Dominika Skorvanková Courtney Brosnan k rutinnej zastávke.

Lucy Quinnová si pred prestávkou opäť vytvorila tretiu írsku polovičnú šancu, ale Payne minula cieľ.

Pav neskôr poukázal na to, že v deväťdesiatich sekundách druhého polčasu Slovensko viac chytilo krídelnú hru, ako hralo za McCabeho, čo bola osobná chyba kapitána. Po chybách Ludmily Mad’Avkovej však pražská Slávia Martina Tsurnovská trafila do siete a následne trafila center k žrdi.

Brosnan zaváhal a írska obrana bola v závere úplne paralyzovaná a nemala čo robiť, kým Niamh Fahe prehrala so Surnovskou v priamom tempe.

To prinútilo O’Sullivana napredovať pri každej príležitosti, no vlna frustrácie uzavrela írsky tím. Prvý dotyk pod tlakom neklame. Prekvapivo, Pav išla do svojho obľúbeného Plan Pick a priviazala Louise Quinn vpredu.

McCabe zablokoval zranenie chodidla, aby sa pripojil k Payne a dostal skutočnú šancu, no O’Sullivanovu strelu bravúrne zablokovala Jana Vojteková pred chrapľavým zásahom Corenziovej Connollyovej z AC Miláno okolo žrde.

O chvíľu neskôr to isté írske trio spolu ukázalo Payneovi loptu a odovzdalo ju O’Sullivanovi, pričom McCabe skopíroval jeho diagonálny beh a potom priniesol kakofóniu zo svojho kĺzavého 5154 divákov.

Írsko bolo vyrovnané, no pokračovalo v hre 3-4-3, čo vyzvalo Slovensko, aby chytilo prestávku. Lepší tím by to urobil.

Brosnan predviedol excelentný zákrok, keď poprel hlavičku Alexandra Prova, írske označenie bolo opäť porušené, ale Everton utrpel chybu brankára a ani tento zápas nebol iný. Sub Laura Gemberiova nedokázala kontrolovať základnú rolovaciu loptu a dostala odkrytú bránu, čo Luis Quinn akosi poprel a cúvol.

Írsko: Brosnan (Everton); Fahe (Liverpool), Louis Quinn (Birmingham City), McCarthy (Calway WFC); O’Corman (Beamount United), Finn (Birmingham City), Connolly (Brighton & Howe Albion), O’Sullivan (North Carolina Garage), McCabe (Arsenal); Lucy Quinn (Birmingham City), Payne (Florida State University).

Doplnky: Littlejan (Aston Villa), Lucy Quinn (84), Carusa až O’Corman.

Slovensko: Koranciová (AC Miláno); Horváthov (Czarni Sosnowiec), Bíróov (SKN St Polten), Fischerova (Czarni Sosnowiec), Bartovicov (Slavia Praha), Vojteková (SC Freiburg); Skorvanková (Montpellier HSC), Mikolajová (SKN St Polten), Surnovská (Slavia Praha), Hmírová (Apollon); Maťavková (Klub Bruggy).

Doplnky: Za Čurnovskaja (65), Lmešová (Wacker Insprook) Prova (76), Panáková (Spartak Mijawa) Madavková (87).

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close