Technológie

Metropolis predstavuje Natural Habitat, sériu videí o udržateľných domácnostiach

Evelyn Carr-White, interiérová dizajnérka a domáca, predstavuje svoj trvalo udržateľný dom v New Yorku v novom seriáli Metropolis. Prirodzené prostredie. Keď Carr-White a jej rodina našli jednoduchý zrub z 80. rokov v krásnej studenej jari v New Yorku, vedeli, že z neho chcú urobiť svoj vysnívaný dom. „Nádherne vonia; Všetko to bol céder,“ hovorí Gar-White Videorozhovor. „Bola však veľmi tma a pre štvorčlennú rodinu to bol tesný stisk.“

Auto v bielej farbe River Architects Existujúca štruktúra by sa mala rozšíriť. Podľa princípov pasívneho domu sa architekti rozhodli pridať útulný, súkromný hlavný apartmán a vysoko funkčnú modernú kuchyňu a zároveň znížiť množstvo energie potrebnej na vykurovanie a chladenie priestoru. „Snažili sme sa pracovať s obmedzeniami úradu na ochranu prírody atď.,“ hovorí majiteľ River Architects Juhee Lee. „Jediná stopa, ktorú sme boli schopní pridať do budovy, bola 7 stôp na 30 stôp, a potom sme išli hore. do druhého poschodia, aby poskytla hlavný apartmán. Je ťažké uveriť, že sme toho dokázali toľko len v jednej časti domu.

Dom je bezproblémovou zmesou moderného dizajnu a záväzku k zachovaniu prírodného prostredia. Na plášť budovy River Architects použili low-tech riešenia a mechanické systémy – od drveného novinového papiera ošetreného netoxickým rodenticídom až po trojsklo dovezené zo Slovenska a drevo z trvalo udržateľných zdrojov. Vo vnútri je použitá zelená, hnedá, prírodný kameň a drevo, paleta inšpirovaná vonkajším prostredím. „Byť v prírode a stáť tu dnes vám pripomína, že je potrebné urobiť viac – niečo, čo si neuvedomíte, kým to nezažijete,“ hovorí Lee.

Sledujte Natural Habitat na Design TV

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close