Hlavné správy

Minister kultúry SR zamietol návrh na vyslovenie nedôvery pre nedostatok podpisov

V prekvapivom zvrate je návrh na vyslovenie nedôvery slovenskému ministrovi kultúry, Martina Šimkovičová, bol v počiatočných štádiách uložený do vyrovnávacej pamäte z dôvodu nedostatočných podpisov. Parlamentný protokol nariaďuje na podanie návrhu do diskusie minimálne 30 podpisov, opozícii sa však podarilo zozbierať len 28.

Opozícia váha, vláda stojí pevne

Hlavná opozičná Strana Progresívne Slovensko výpadok označila za administratívnu chybu. Deklarovali svoje pevné úmysly túto chybu napraviť a znovu predložiť návrh. Táto expozícia však nie je bez trenia. predseda parlamentu Peter PellegriniÚradník zdôraznil nedostatok a čelil kritike zo strany opozície za to, že nedával spravodlivé varovanie o chýbajúcich podpisoch.

Vnútrostranícka dynamika a nálada verejnosti

Ďalšia opozičná strana Sloboda a Solidarita (SaS) uviedla, že vyzbierala maximálny povolený počet podpisov, navyše s podporou progresívneho Slovenska. Napriek tomuto neúspechu zostáva odhodlanie opozície opätovne predložiť návrh neochvejné.

Na druhej strane predseda vlády Róbert Figo Vyjadril neochvejnú podporu Šimkovičovej a snahu opozície označil za zbytočnú blamáž. Pochválil ju za jej 'suverénne, slovenské, zdravé názory'.

Verejná petícia: Rastúci zbor nespokojnosti

Medzitým sa nálada verejnosti obracia opačným smerom, petícia za odstúpenie Šimkovičovej zhromaždila 190-tisíc podpisov. navrhovateľ, Ilona Némethová, obnovenie kultúrnej spolupráce s Ruskom a Bieloruskom, potenciálne bezpečnostné hrozby a nedostatok solidarity s Ukrajinou boli uvedené ako dôvody pobúrenia. Obavy z plánov na rozpustenie pamiatkových úradov navyše podporili výzvy na zosadenie Šimkovičovej.

READ  Portugalsko, Rusko, Španielsko, Ukrajina Kvalifikácia: ženský futsal EURO Správa z hlavného kola | UEFA Women Futsal Euro

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close