Ekonomika

Ministerstvo vnútra SR odporúča zamestnancom vymazať TikTok – EURACTIV.com

Zamestnanci ministerstva vnútra by mali zvážiť vymazanie čínskej aplikácie sociálnych médií zo svojich telefónov, pretože sa považuje za bezpečnostnú hrozbu, napísalo ministerstvo v utorok vo vyhlásení.

Nedávno Európska komisia a Európsky parlament požiadali zamestnancov, aby odstránili TikTok z podnikových zariadení a osobných zariadení pomocou podnikových aplikácií. Obavy o lokalitu vyjadrili aj členské štáty ako Česká republika a Dánsko.

„Ministerstvo vnútra v rámci preventívnych opatrení upozornilo svojich zamestnancov na závažnú kybernetickú hrozbu súvisiacu s inštaláciou a používaním aplikácie TikTok na obslužných zariadeniach a zariadeniach pristupujúcich do informačných a komunikačných systémov ministerstva vnútra,“ povedal vyhlásenie.

Na základe prijatých opatrení na úrovni EÚ a členských štátov sa Ministerstvo vnútra SR rozhodlo vykonať internú analýzu potenciálnych bezpečnostných hrozieb.

„TikTok zhromažďuje množstvo informácií, ktoré končia na serveroch tretích strán. Množstvo údajov a spôsob ich zhromažďovania možno použiť na zacielenie kybernetických útokov na konkrétnych jednotlivcov, čím sa zvyšuje riziko úspechu, napríklad spear phishing,“ povedalo ministerstvo.

Ministerstvo tiež spochybňuje spôsob, akým TikTok zhromažďuje a spracúva údaje, pričom sa odvoláva na právne a politické prostredie Číny. Vyjadrenie ministerstva bolo len odporúčaním a nie príkazom, úrad vlády rozhodol o zákaze pracovných telefónov.

„Úrad vlády spravuje svoje mobilné zariadenia prostredníctvom MDM (Mobile Device Management), kde si používateľ môže nainštalovať iba vybrané a schválené aplikácie. „TikTok nie je medzi povolenými aplikáciami,“ povedal hovorca premiéra.

READ  Embargo EÚ na ruskú ropu: Rozhovory medzi mestom a VDL nedosahujú pokrok

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close