Svet

Módny návrhár Kenzó Takada zomrel po infekcii koronavírusmi

Takada bola zakladateľkou francúzskeho módneho domu Kenzo.

4. októbra 2020 o 19:29 TASR

PARÍŽ. Po infekcii môj koronavírus Kenzó Takada, zakladateľ značky pôvodu Kenzo, zomrel vo veku 81 rokov. Informoval o tom jeho hovorca, píše agentúra AFP.

Návrhár zomrel v nedeľu na komplikácie spojené s COVID-19, ktoré je spôsobené novým koronavírusom. Hospitalizovali ho v súkromnej americkej nemocnici v Paríži.

Kenzó Takada bol zakladateľom francúzskeho módneho domu Kenzo. Jeho návrhy sú známe predovšetkým farebným kvetinovým vzorom alebo výrazným využitím karikatúrnych tigrích hláv.

Prvýkrát sa návrhár dostal do Francúzska v roku 1965 na plavbe z rodného Japonska. Ako prvý navštívil Marseille, neskôr sa usadil v Paríži, kde sa ako prvý japonský návrhár presadil na francúzskej módnej scéne.

Z módneho priemyslu odišiel v roku 1999, šesť rokov po predaji značky Kenzo francúzskej odevnej skupine LVMH. Už vtedy však pracoval na jednorazových módnych projektoch, napríklad na dizajnovej kolekcii predstavenej začiatkom tohto roka.

Prvú kolekciu pre ženy vytvoril v roku 1970 a kolekciu pánskeho oblečenia mal premiéru v roku 1983. Značka Kenzo v priebehu rokov zahŕňala nielen oblečenie, ale aj parfumy a kozmetiku.

READ  Demonštranti sa zhromaždili v Kuala Lumpur a žiadajú odstúpenie premiéra Muhyiddina, SE Asia News a Hlavné správy

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close