Svet

Moja rana bola požehnaním od Boha

Americký prezident Donald Trump v stredu oznámil svoju infekciu môj koronavírus považuje to za „požehnanie od Boha“, pretože objavil údajný liek na Covid-19.

Hovoril o experimentálna droga Regeneron, ktorý mu jeho lekári aplikovali počas jeho nedávneho pobytu v nemocnici, ale ktorého nasadenie zatiaľ federálne úrady neschválili. Odborníci poznamenávajú, že žiadny certifikovaný liek nie je k dispozícii Covid-19 v súčasnosti neexistuje.

Chyba Číny

„Bolo to prestrojené požehnanie – chytil som to (koronavírus), počul som o tejto droge a povedal som im, aby ma nechali užiť, a bolo to neuveriteľné. Bol to môj nápad.“ prezident uviedol v krátkom videu natočenom pred Bielym domom o lieku, ktorý je stále v klinických skúškach.

Prezident potom oznámil, že sa bude usilovať zabezpečiť, aby droga získala osobitné povolenie na použitie pre širokú verejnosť. Jeho cieľom je osloviť všetkých chorých Američanov, o ktorých tvrdí, že by za to nemali nič platiť, a zároveň obviňovať šírenie vírusu z USA do Číny.

„Nebudeš za to platiť. Nie je tvoja chyba, že sa táto (pandémia) stala. Je to chyba Číny. A Čína za to zaplatí veľkú cenu. Bola to chyba Číny.“ Povedal Trump.

Nie je v súlade s opatreniami

The Washington Post poznamenáva, že Trumpove kroky propagujú údajný koronavírusový liek namiesto toho, aby šli príkladom a riadili sa odporúčaniami zdravotníckych odborníkov, ktorí povzbudzujú verejnosť, aby nosila rúška a držala si odstup od ostatných.

Napriek svojej nákaze sa prezident opakovane objavuje na verejnosti bez masky na tvár a pracuje opäť v Oválnej pracovni, kde prichádza do styku s mnohými zamestnancami Bieleho domu. Nie je jasné, či je stále infikovaný koronavírusom a nie je infekčný.

Prezidentova tlačová kancelária uviedla, že jeho ľudia si od neho držali odstup a v jeho prítomnosti používali ochranné prostriedky. Americké zdravotnícke úrady však odporúčajú všetkým infikovaným, aby zostali v samostatnej miestnosti a už vôbec neprišli do kontaktu s inými ľuďmi.

READ  Texaská polícia odhalila, že kartely páchajú vraždy na hraniciach s USA

Nemenovaný zdroj z Bieleho domu pre agentúru AP uviedol, že Trump trval na práci zo svojej kancelárie, pretože považoval za dôležité, aby ho ľudia videli, ako sa vráti do normálu.

Ľudia boli nútení ísť do práce

Portál BBC však upozorňuje, že v Bielom dome však podľa fotografií zrejme začali platiť prísnejšie pravidlá nosenia závojov. Nové vnútorné predpisy potom stanovujú limity počtu osôb v niektorých častiach prezidentského sídla.

Zloženie: 100% bavlna.

Podľa televízie ABC sa doteraz mohlo nakaziť asi 34 zamestnancov Bieleho domu a niektorí pracovníci sa tiež súkromne sťažovali, že boli nútení chodiť do práce a stretávať sa s ľuďmi, ktorým nebolo jasné, či sú zdraví.

Líderka kongresu Nancy Pelosi v stredu uviedla, že teraz je Biely dom „jedno z najnebezpečnejších miest v krajine“, a dodal, že sa k nemu ani len nepriblíži.

Agentúra Bloomberg uviedla, že príčinou choroby v Bielom dome môže byť šéf bezpečnostného úradu Credo Bailey. Teraz leží v nemocnici s ťažkým priebehom Covid-19.

Nakazil sa údajne pred 26. septembrom, keď sa zúčastnil stretnutia v ružovej záhrade Bieleho domu, kde Trump vymenoval pred Najvyšší súd sudkyňu Amy Coney Barrettovú. Koronavírus potom potvrdili viacerí účastníci udalosti, vrátane samotného Trumpa a jeho manželky Melanie.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close