Veda

Muž vo veku 20 rokov z Washoe zomrel na hantavírus

RENO, Nev. (KOLO) – Muž vo veku 20 rokov zomrel na hantavírus, informovali v utorok zdravotnícki pracovníci okresu Washoe.

Muž žil v južnej časti okresu Washoe a bol pravdepodobne vystavený trusu hlodavcov a bol neskôr hospitalizovaný.

„Je nám smutno, že hlásime túto smrť v dôsledku hantavírusu,“ uviedol Kevin Dick, okresný úradník pre zdravie v okrese Washoe County Health District. „Aj keď je toto ochorenie zriedkavé, je veľmi vážne a pripomína ostatným obyvateľom, aby boli veľmi opatrní v oblastiach, kde pôsobia hlodavce, najmä myši jeleňov. Naše myšlienky smerujú k rodine tohto obyvateľa. “

Toto je prvá smrť hantavírusom pre rok 2020 a tretia smrť hantavírusom v okrese Washoe od roku 2019.

Odhaduje sa, že 38 percent všetkých prípadov hantavírusu je smrteľných, informovali zdravotnícki pracovníci.

Infikované hlodavce, najčastejšie myši jeleňov, vylučujú vírus vo svojom výkale, moči a slinách. Hantavírus sa prenáša hlavne na ľudí, keď dýchajú vzduch kontaminovaný vírusom. Môže sa prenášať aj vtedy, ak sa človek dotkne niečoho kontaminovaného trusom, močom alebo slinami a potom sa dotkne svojho nosa alebo úst. K tomu obvykle dochádza pri práci alebo opätovnom vytváraní v oblastiach, kde sa mohol zhromažďovať trus myší, moč alebo sliny, alebo pri čistení trusu hlodavcov alebo hniezdneho materiálu.

Turisti a táborníci môžu byť vystavení vyššiemu riziku, ak sa nachádzajú v oblastiach, ktoré sú bežné pre ťažké napadnutie hlodavcami, ako sú staré chatky, stajne a stodoly.

Health District vyzýva všetkých, aby podnikli preventívne opatrenia pri vstupe do priestorov, kde sa mohli nachádzať myši, ako sú sklady, garáže, kôlne, kajuty a stodoly. Pretože hlodavce nevykazujú žiadne príznaky hantavírusu, je najlepšie vyhnúť sa všetkým divým myšiam a potkanom a bezpečne vyčistiť všetok moč, trus alebo hniezda vo vašej domácnosti.

READ  Nová štúdia spája narušenie črevného mikrobiómu s narušeným energetickým metabolizmom u depresívnych jedincov

Pracovníci v zdravotníctve odporúčajú pri čistení v oblastiach s hlodavcami dodržiavať tieto pokyny:

  • Miesto nevymetajte ani nevysávajte močom, výkalmi alebo hniezdnym materiálom.
  • Pri čistení moču a / alebo trusu by sa mal použiť roztok 1-dielneho bielidla na 10 dielov vody. Pred vyčistením miesta ho nechajte 5 minút stuhnúť.
  • Noste rukavice (tj. Latex, vinyl, gumu) a masku na tvár, aby ste sa nedotkli vírusových častíc alebo ich nedýchali.
  • Identifikujte oblasti, kam sa myši dostanú, a nastražte pasce.
  • Identifikujte a zasuňte otvory, ktoré môžu umožniť vstup hlodavcom. Myš jeleňa sa zmestí do otvoru veľkosti niklu. Pomocou oceľovej vlny zaskrutkujte otvory a okolo oceľovej vlny položte tmel, aby zostal na svojom mieste.

Ďalšie informácie o hantavíruse nájdete na kliknite tu.

Autorské práva 2020 KOLO. Všetky práva vyhradené.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close