Mužom zápasu Slovenska bol po odchode Kanady z majstrovstiev sveta vyhlásený Martin Fehrvari.

📸: Alan Dobbins/RMNB

Martin Fehrvari Vo štvrtkovej predpoludňajšej štvrťfinálovej prehre na MS s Kanadou 6:3 bol vyhlásený za muža zápasu.

Najlepší obranca tímu Washington Capitals dosiahol maximum 22:57 času na ľade a mal plus-mínus-dva prehru. Fehervari odohral takmer polovicu (8:40) prvej tretiny.

Za svoje úsilie bol Fehervari ocenený Tissot Watch v Centre Ice.

Slovensko vypadlo po víťazstve v štyroch zo siedmich zápasov skupinovej fázy. Jedným z víťazstiev v predĺžení bol americký tím s najlepším kandidátom Capitals Ryanom Leonardom.

Fehervari mal priemerne najviac času na ľade spomedzi všetkých slovenských hráčov na turnaji (19:41) a zaznamenal dva body (1g, 1a) v ôsmich zápasoch. Dvadsaťštyriročný blueliner je prvým hráčom roka Capitals, ktorý sa v seniorskej medzinárodnej súťaži predstavil už štvrtýkrát.

Capitals majú na turnaji stále zastúpenie prostredníctvom Leonarda a brankára Charlieho Lindgrena. Štvrťfinále tímu USA proti Česku sa začína vo štvrtok.

Kanada teraz postupuje do semifinále so Švajčiarskom, ktoré vo svojom štvrťfinálovom zápase zdolalo Nemecko. Kanaďania postúpili do semifinále na deväť zápasov.

READ  USA porazili Slovensko po penaltovej dráme v úvodnom zápase OH mládeže v ľadovom hokeji mužov