USA porazili Slovensko po penaltovej dráme v úvodnom zápase OH mládeže v ľadovom hokeji mužov

Mužský hokejový tím Spojených štátov debutuje Gangwon 2024 Zimné olympijské hry s vydretou výhrou nad Slovenskom v sobotu (27.1.).

Po dramatickom závere vyhrali americkí favoriti 5:4 v penaltovom rozstrele.

Prvá tretina začala pre tím USA podľa plánu Jane Torreyová V prvom zápase mužov na OH mládeže dosiahol minútu a 37 sekúnd.

Slováci začali dominovať a bojovali o vyrovnanie. USA sa vrátili do vedenia 2:1, kým Slovensko strelilo tri nezodpovedané góly. Christian Resnikak Svojím druhým gólom v zápase zvýšil Underdogs na 4:2.

Tím USA tvrdo pracoval, aby sa dostal späť na vyrovnané skóre. Keď do konca zostávalo 54 sekúnd, Torre strelil vyrovnávajúci gól na 4:4 a poslal zápas do penaltového rozstrelu.

V rozstrele sa Slovensku nepodarilo získať prihrávku Xavier Wendt V cieli favoriti tímu USA trikrát podržali nervy pri sieti a vybojovali víťazstvo.

„V druhej tretine sme prehrávali 4:2 a potrebovali sme využiť naše myslenie na rast, aby sme sa vrátili a vyhrali zápas.“ Parker Trottier povedal olympics.com.

„Vedeli sme, že na tomto turnaji budeme tvrdohlaví. Myslím si, že naša tímová práca, tvrdá práca a to, akí sme ako tím tesní, je to, čo nám prinieslo víťazstvo,“ dodala Jane Torre.

USA tak vedú v A-skupine o dva body pred Slovenskom.

Česko je tiež v skupine A, kde prvé dva tímy postúpia do semifinále.