Mužský basketbal sa zapísal do histórie programu so 68-bodovým vyčíňaním proti Pobrežnej hliadke

HAMPTON, Connecticut – Nikdy to nebolo tak blízko. V prvom polčase mohlo dôjsť k trojminútovej prestávke, ale program mužského basketbalu Quinnipiac v pondelok večer zdemoloval III. pobrežnú hliadku 116-48. 68-bodové víťazstvo bolo pre Bobcats najväčšie v histórii školy a novému hlavnému trénerovi Tomovi Pecorovi prinieslo prvé víťazstvo ako hlavný tréner programu.

„Ako z toho nemôžeš byť šťastný?“ povedal Pecora. „Dokázali sme získať tento náskok a trochu chrániť (hráčov)… a potom na konci získať pár minút pre mladých.“

Toto víťazstvo tiež stanovilo Quinnipiacov rekord v počte bodov získaných v zápase divízie I, keď 12 hráčov zaznamenalo kôš, vrátane niektorých smoliarov, ktorí debutovali na Bobcatovi.

Útočník z druhého ročníka Amari Dice, ktorý na jar prestúpil z Woffordu, viedol tento útok. Bobcats dal dĺžku na roztiahnutie podlahy a veľkosť, aby vstali, zvýraznené dôrazným namočením na začiatku prvej polovice. V úvodnom zápase nazbieral 11 bodov a sedem doskokov.

„Je to zviera, človeče,“ povedal Pecora. „Je veľký. Je silný… niekedy je až nezištný.“

Čo sa týka ofenzívy, postgraduálny študentský strážnik Matt Palenk pokračoval vo svojej hviezdnej kariére v Hamdene. Viedol Bobcats s 20 bodmi, vrátane piatich spoza oblúka. Hoci si on a väčšina hráčov v polčase odsedeli, hlasové vedenie z lavičky bolo evidentné.

„Naše vedenie bolo dnes večer naozaj dobré, (graduálny študent strážny) Xavion (Lewis) bol obrovský,“ povedal Pecora. „Matt očividne vyšiel a robil to, čo vie najlepšie, hral s veľkou, veľkou energiou. A (starší útočník) Paul (Ottio) je transformátor… Je veľký, silný, behá a behá.“

Obranný nápor udusil medveďov, prinútil ich k dvom prekročeniam času a niekoľkým rýchlym strelám na perimetr. Veľkú úlohu zohral prvák Reharts Wavers so šiestimi obrannými doskami a 15 bodmi vo svojom výkone.

READ  Alexej Babrin: Prečo je pre mňa rodina všetkým | ATP Tour

„Je to skvelý pocit, v minulej sezóne som si hrýzol nechty, aby som sa tam dostal,“ povedal Wavers. „Teraz to konečne (prichádza), takže som rád, že som dostal túto príležitosť.“

Pecora roztiahol svoju lavičku a všetkých 12 zdravých hráčov dostalo minúty na začiatku sezóny. Hĺbka, o ktorej toľko hovoril vo svojej mimosezónnej mediálnej dostupnosti, bola viditeľná proti tímu, ktorý umožnil Bobcats vyčerpať hrací čas.

„Bolo to skvelé… som šťastný,“ povedal juniorský strážca Doug Young. „Keď všetci hrajú dobre, všetci jedia.“

Bezprostrednou dominantou bola streľba z trestných hodov. V minulej sezóne sa Bobcats občas umiestnili v spodnej 10-ke v krajine. V pondelok strieľali 25 na 30 z čiary. Malá veľkosť vzorky, ale významná sama o sebe.

„Pracujú na tom, musia strieľať 100 denne (v praxi),“ povedal Pecora. „Všeobecne dobrí strelci sú dobrí strelci trestných hodov.“

Quinnipiac uzavrel prvý polčas s Youngom, ktorý vŕtal proti sebe v trojici, vrátane bzučiaka, aby začal vedenie hostí 7:0. Prestup Midland College skončil so ziskom 15 bodov v hre – delí sa o druhé miesto v daný deň.

39-bodový náskok v polčase (ktorý narástol na 63 v druhom polčase) zvýraznil rozdiely medzi programom divízie I a divízie III. Rýchlosť a húževnatosť Bobcats prekonala Bears celých 40 minút. Veľkí muži cvičili trojky na veľké vzdialenosti, strážcovia boxovali double-double a Bobcats teraz začínali sezónu v kolónke víťazstiev.

Starší útočník Redshirt J.J. Dokonca aj hráči zo zadnej lavice ako Riggins (ktorý odchádza po mimosezónnej operácii ramena), starší strážca Nicholas Margetson a čerstvý hráč Kaden Bennett dostali cenné minúty v zápase.

Dnešný večer bol pre Pecoru špeciálnym míľnikom, pretože tréner zaznamenal svoje 200. víťazstvo v divízii I v kariére s postrannou čiarou.

„Je to úžasné, som nadšený,“ povedal Pecora. „Mal som veľké šťastie, že som to mohol robiť na dlhý, dlhý čas. Bol som požehnaný… Dúfam, že toho ešte (viac) príde.“

READ  John Carlson z Capitals bol hlavným dôvodom vypadnutia po januárovom play-off

Po pondelňajšom historickom víťazstve majú Bobcats tri dni voľna a v piatok sa stretnú s domácim rivalom CCSU. Vypisovanie je naplánované na 16:00