Hlavné správy

Na GS na Slovensku vedie švédskeho lyžiara Hectora Shiffrina. Vlhová havaroval vo svojich domácich pretekoch | Národný šport

JASNÁ, Slovensko (AP) — Olympijská víťazka Sarah Hectorová zaznamenala najrýchlejší čas na to, aby porazila Mikaelu Shiffrinovú o sekundu v úvodnej jazde rušného obrovského slalomu žien Svetového pohára v pretekoch zatienených nešťastnou haváriou domácej obľúbenkyne Petry Valhovej. .

Preteká pred 10 000 fanúšikmi v rodnom meste Vlovej v Tatrách Na začiatku behu spadne do ochrannej siete a zrúti sa a s raneným kolenom ho zniesli dolu na saniach.

Vlhovú, ktorá je Schiffovou hlavnou konkurentkou v slalome, priviezli na testy do nemocnice, uviedol jej tím.

Šmykľavý snehový povrch v kombinácii s nezvyčajnými zákrutami na trati Lukova 2 spôsobili problémy mnohým pretekárom.

Federica Brignoneová, vedúca poradia GS, otvorila preteky, no po štvrtej bráne havarovala. Taliansky lyžiar sa nezranil.

Vlhová a Brignoneová obsadili druhé a tretie miesto v celkovom hodnotení na čele so Shiffrinovou. Američanka má za cieľ vyrovnať ženský rekord vo väčšine titulov Svetového pohára.

„S týmto druhom povrchu si myslím, že sa musíte cítiť stopercentne sebavedomo,“ povedala Shiffrinová a dodala, že aj malá chyba „trvá tak dlho.“

Shiffrinová označila kurz za „veľmi prelomový“ a uznala Hectorov bezchybný beh.

„V prvej jazde odviedol úžasnú prácu. Cítila som sa naozaj dobre,“ povedala Shiffrinová.

Novozélanďanka Alice Robinsonová zaostala na treťom mieste o 1,05 sekundy, zatiaľ čo zvyšok poľa viedol. Chorvátska lyžiarka Zrinka Ljutic skončila štvrtá a vo finálovej jazde v sobotu neskoro večer zajazdila 2,61.

Lena Duerová bola poslednou pretekárkou, ktorá sa kvalifikovala do druhej jazdy, hoci nemecká lyžiarka zaostala o 5,11 bodu.

Copyright 2024 Associated Press. Všetky práva vyhradené. Tento obsah nesmie byť publikovaný, vysielaný, prepisovaný alebo redistribuovaný bez povolenia.

READ  Štyri lietadlá Winnipegu postúpili štvrťročne vo svete; Prehľad na úrovni skupiny