Hlavné správy

Na súpisku Slovenska sa pre zranenie dostal Alex Ciernik

Svet juniorov Alexa Ciernika je oficiálne ukončený tesne pred začiatkom medailového kola. Slovenský útočník zvíťazil v závere zápasu úvodného kola proti Nórsku. Bol vyradený z hry a preventívne vydržal proti záverečnému zápasu Slovákov proti USA.

Od utorkového kola o medaily má Slovensko oficiálne na svojom zozname Čiernika. Jeho zápas sa teda po troch hrách končí. Panovali obavy, že Čiernyk nebude k dispozícii na úvodný zápas, keďže bol takmer mesiac mimo pre otras mozgu. Napriek tomu bol stále uvedený v predbežnej súpiske a mohol sa pripojiť k tímu.

Hoci v troch zápasoch zaznamenal len jednu asistenciu, na ľade to bolo cítiť. Svoju rýchlosť často využíval na prechod z obranného pásma do útočného na vytváranie šancí. Jeho práca nôh mu umožňuje prejsť cez viacerých obrancov naraz, pretože počas toho dokáže držať hokejku na hokejke.

Nevadilo by, keby Čiernik bol v poslednom zápase Slovenska. Teraz však bude naďalej sledovať, ako sa Slovensko stretne vo štvrťfinále s Fínskom. Slováci skončili po prehre s USA druhí v skupine. Fínsko skončilo v A-skupine na treťom mieste.

Zatiaľ čo Ciernykov útok sa počas zápasu neobjavil v zápise o skóre, fanúšikovia Flyers si mohli zblízka pozrieť, aký vplyv dokáže urobiť. Keďže ide o výber vo štvrtom kole, očakávania od neho nie sú veľké. Ale jeho produkcia vo Švédsku, pridaná k jeho celkovému talentu, je vzrušujúca pre to, akým hráčom sa môže stať.

Čiernik má len 19 rokov, takže miesta má ešte dosť. Je priskoro povedať, či môže zasiahnuť na úrovni NHL. Ale Flyers vidia hodnotu pochádzajúcu z výberu v poslednom kole draftu, ktorý už mal veľa talentov. Ak sa mu to podarí, draft Flyers 2023 bude oveľa lepší.

READ  Slovensko bojuje so znečistenou vodou, ktorá sfarbila rieku Slaná do oranžova

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close