Veda

NASA sa snaží loviť otravné úniky vzduchu ISS

Medzinárodná vesmírna stanica na obežnej dráhe.

NASA

Traja kozmickí prieskumníci, ktorí sa zapínajú okolo Zeme na Medzinárodnej vesmírnej stanici, majú vďaka malým, ale pretrvávajúcim tajomstvám na rukách únik vzduchu, NASA je v súčasnosti v sleuthing móde, aby našla zdroj.

Zatiaľ čo únik vzduchu v priestore znie znepokojivo, NASA ho netrápi. „Únik je stále v rámci špecifikácií segmentu a nepredstavuje bezprostredné nebezpečenstvo pre posádku alebo vesmírnu stanicu,“ NASA uviedla vo vyhlásení vo štvrtok,

Trochu úniku vzduchu je normálne a tento konkrétny únik bol už na radare chvíľu. „V septembri 2019 NASA a jej medzinárodní partneri prvýkrát videli náznaky mierneho zvýšenia nad štandardnú mieru úniku vzduchu z kabíny,“ uviedla agentúra. Ďalšie zvýšenie tejto miery viedlo k novým opatreniam zameraným na lov zdroja, aby sa mohol prípadne opraviť.

Zľava sú astronaut NASA a veliteľ Chris Cassidy a kozmonauti Roscosmos a letový inžinier Anatoly Ivanishin a Ivan Vagner.

NASA

Súčasnú posádku tvoria Chris Cassidy z NASA a ruskí kozmonauti Ivan Vagner a Anatoly Ivanishin z Roscosmos. Všetci traja strávia piatok až pondelok ráno stretnutím v servisnom module Zvezda, ruskom segmente ISS.

Bunking in Zvezda dáva posádke šancu zatvoriť poklopy staníc, aby NASA mohla monitorovať tlak vzduchu v každej sekcii. „Test nepredstavuje pre posádku žiadne bezpečnostné obavy,“ uviedla NASA a mala by pomôcť kontrolórom misií zistiť, odkiaľ pochádza malý únik.

Počiatočné výsledky sa očakávajú budúci týždeň.

READ  Vedci z Univerzity v Utahu zbierajú vzorky na sledovanie údolnej horúčky, ktorá sa šíri špinou

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close