Veda

naše mozgy sa zväčšujú

Hoci existuje veľa teórií, že ľudia sú byť hlúpy, dôkazy naznačujú, že naše mozgy sa skutočne zväčšujú. Po porovnaní MRI ľudí narodených v 30-tych rokoch s tými, ktorí sa narodili v 70-tych rokoch, výskumníci z UC Davis Health zistili, že sa zväčšili v objeme aj v ploche. spravodajsky, A väčšie mozgy môžu znamenať nižšie riziko demencie.

  • 75 rokov výskumu: Štúdia bola súčasťou Framingham Heart Study (FHS), ktorá sa začala pred 75 rokmi a sleduje tisíce účastníkov – niektorí z druhej a tretej generácie – prostredníctvom rôznych zdravotných markerov. toto je situácia papier Analyzovali sa veľkosti mozgu 3 226 ľudí v rokoch 1999 až 2019 a odhalili, že účastníci narodení v 70. rokoch zvýšili objem mozgu o 6,6 % a povrch mozgu o 15 %.
  • Prečo? Rastie mozog? Za hlavný faktor sa považuje lepšia výživa počas kľúčových vývinových období v tehotenstve a detstve earth.com,
  • šialenstvo: Ako to teda súvisí s demenciou? „Väčšie mozgové štruktúry pozorované v našej štúdii môžu odrážať lepší vývoj mozgu a lepšie zdravie mozgu,“ hovorí hlavný autor Dr. Charles DeCarli. „Väčšia štruktúra mozgu predstavuje väčšiu mozgovú rezervu a môže zabrániť neskorým následkom chorôb mozgu súvisiacich s vekom, ako je Alzheimerova choroba a súvisiace demencie.“
  • Nie celý obrázok: Neurovedné správy a výskum Všimnite si, že účastníci štúdie boli zdraví, vzdelaní a prevažne nehispánski belosi. „Súčasné dôkazy naznačujú, že sociálno-kultúrne a zdravotné rozdiely, ktoré sú bežnejšie medzi nebielymi jednotlivcami v USA, môžu nepriaznivo ovplyvniť zdravie mozgu,“ uviedli autori štúdie.
  • Staroveký mozog: Zatiaľ čo štúdia FHS má 75 rokov, cnn Zbierka starých ľudských mozgov by mohla výskumníkom poskytnúť prehľad o tom, ktoré mozgové choroby pretrvávajú dlhšie ako iné, uvádza správa. Vedci katalogizovali viac ako 4 000 takýchto mozgov, z ktorých niektoré sú staré až 12 000 rokov. populárna mechanika, Ako vysvetľujú v Zborník Kráľovskej spoločnosti BVedci sa tiež snažia lepšie pochopiť, ako mäkké tkanivá za určitých podmienok prežívajú tak dlho.
READ  Astronómovia najskôr detekovali obrovskú planétu obiehajúcu okolo mŕtvej hviezdy

(Starí Gréci netrpeli demenciou.)

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close