Naši Maverickí olympionici – Aktualizácia na MSU Reporter

Naši olympionici z Maverick Nathan Smith a Mike Hastings vyhrali minulý utorok v hokejovom zápase proti Slovensku v Pekingu. S tromi víťazstvami na prelims skončili Spojené štáty na zvyšku olympiády na prvom mieste a víťaza korunovali zlatom.

Po zisku prvého miesta vo vyraďovacích kolách sa víťaz zápasu prvého kola medzi Slovenskom a Nemeckom stretne s USA. Slovensko zdolalo Nemecko 4:0 a vo štvrťfinále postúpilo do Spojených štátov.

17-ročný Juraj Slafkovsky zozbieral stránku do slotu a pochoval ju okolo amerického webmastera Straussa-Kahna, ktorý bol prvým Slovákom, ktorý udrel napriek silnému štartu od Američanov.

Nick Abruzzo strelil svoj prvý gól tak, ako bol zvyknutý takmer v každom zápase olympiády v Pekingu.

Tím USA bol jediným tímom, ktorý nastúpil na palubovku v druhej tretine, Sam Hendjes strelil jediný gól zápasu v čase 8:56. Nathan Smith poslal peniaze Nickovi Perbixovi počas prestávky, keď Slovák našiel Hendza cez Goldera.

Zvyšná časť druhej tretiny sa skončila bez gólu a keď sa tretia tretina takmer zapísala do účtovnej knihy, Slováci pred sieťou bojovali o pochovanie farbiarskeho gólu, do ktorého zostávalo 44 sekúnd.

Keďže obaja brankári žiarili, zadné a štvrté predĺženie skončilo bezgólovou remízou s viacerými gólovými šancami. Oba tímy následne postúpili do streľby.

Spojené štáty, ktoré vyhrali hod mincou, sa rozhodli strieľať ako prvé. Tri priame prázdne tripy v rozstrele viedli tímy do štvrtého kola, kde mal Nate Smith z Minnesota State šancu jeden na jedného na Slovak Goldtender.

Smith nabral rýchlosť na pravej strane ľadovej plochy. Smith nemohol poriadne zaspať, aby to pochoval, čo viedlo k štvrtej šanci Slovenska bez gólu.

Peter Sehlárik využil príležitosť a pochoval jediný gól, ktorý postúpil do semifinále, keďže Slovensko nedokázalo v záverečnom kole streliť Američanom ani jeden gól.

READ  Hamburg | Algaraz sa dostal do poslednej štvorky

Smith zakončil svoj olympijský debut so štyrmi gólmi v dvoch zápasoch, jedným gólom a jednou asistenciou. Pod vedením trénera Hastingsa Davida Quinna sa stal asistentom trénera olympijského národného tímu s bilanciou 3-1-0 vo svojom prvom zápase.