Zábava

Nepálsky chlapec Budha oslobodil slovenského rukojemníka | Svetové novinky

Slovenku, ktorú tri mesiace držali v zajatí priaznivci 22-ročného Ram Bahadur Bamjan, ľudovo nazývaného nepálsky ‚Buddha Boy‘, prepustili v nedeľu večer.

Žena Marichi (35) a ďalšia žena z Nepálu boli držané v lese v okrese Para, ktorý hraničí s Indiou, za údajné praktizovanie čarodejníctva, aby narušili Bamjanovu meditáciu.

Hindustan Times – váš najrýchlejší zdroj najnovších správ! Čítajte teraz.

Po medializovaných správach o ich zmiznutí v nedeľu Bamjanovi priaznivci vysadili Marichiho v hoteli v Simare v okrese Bara okolo 21:00. O Nepálke nie sú žiadne informácie.

Slovenka vraj utrpela zlomeninu ruky a bola veľmi slabá. Miestnym novinárom povedal, že Bamjanovi stúpenci ho požiadali, aby o svojom utrpení nič nehlásil médiám ani polícii.

Policajný podinšpektor Padam Bahadur Khatka z policajnej stanice v Chimare uviedol, že prebiehajú ďalšie vyšetrovanie týkajúce sa dlhodobého zmiznutia týchto dvoch žien.

Marichi pricestoval do Nepálu pred 11 mesiacmi a predtým, ako sa presťahoval do kláštora, zostal v hoteli Chimara. Vraj ho 28. decembra zmietli dvaja mladíci na motorke.

Polícia sa o zmiznutí dvoch žien dozvedela minulý týždeň na základe sťažnosti. Na súde sa Bamjanovi priaznivci priznali, že ich držali v zajatí.

Bamjan získal globálnu publicitu pred siedmimi rokmi po tom, čo údajne mesiace meditoval bez jedla a vody, rovnako ako zakladateľ budhizmu.

Bamjan, ktorý medituje od mája 2005, je podľa jeho nasledovníkov reinkarnáciou Budhu.

Minulý štvrtok Bamjanovi priaznivci, ktorí natáčali jeho kázeň, zbili piatich novinárov a zobrali im fotoaparáty. Obvinili ho aj z toho, že minulý rok zbil niektorých miestnych obyvateľov.

Odomknite svet výhod s HT! Od inteligentných bulletinov až po upozornenia na správy v reálnom čase a prispôsobený informačný kanál – to všetko je tu, stačí len kliknúť! – Prihláste sa teraz! Získajte najnovšie svetové správy s najnovšími správami z Indie na Hindustan Times.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close