Zábava

News Digestion: Na Slovensku potvrdených viac prípadov delta

Vyšetrovanie s bývalým špeciálnym obhajcom pokračuje. Každý druhý mladý a vzdelaný Slovák zvažuje odchod zo Slovenska.

dobrý večer. Pozrite sa na najlepšie správy dňa do piatich minút vo štvrtok, 8. júla Dnes na Slovensku .Prajeme vám príjemné čítanie.

Bývalého osobitného zástupcu vyšetrujú

Dnes je druhý deň súdneho procesu s bývalým špeciálnym poradcom Dušanom Kovicom.

Kovic bol zatknutý v októbri 2020 spolu s niekoľkými bývalými vysokými policajtmi. Bol obvinený z trestných činov spojených s korupciou a zo založenia, organizovania a podpory skupiny organizovaného zločinu.

V prípade, že súd Kovica uzná vinným, môže mu hroziť až 12 rokov väzenia.

Govikove obvinenia sú spojené s gangom Taksovici, ktorý od neho údajne vzal úplatok 50 000 eur.

Bývalý špeciálny právny zástupca je v štádiu vyšetrovania Čítaj viac


Každý druhý mladý a vzdelaný Slovák zvažuje odchod z krajiny

Každý mladý, vzdelaný človek – vysokoškoláci a absolventi vysokých škôl – podľa novej štúdie uvažuje o odchode zo Slovenska.

Z prieskumu vyplýva, že 14 percent mladých ľudí opustí krajinu natrvalo a 36 percent to plánuje na určitý čas urobiť.

Podľa komplexného prieskumu väčšina mladých vzdelaných Slovákov plánuje presídlenie do Česka (22 percent) a Nemecka, Anglicka a Rakúska. Uviedli sa v ňom aj dôvody, prečo respondenti chceli odísť, a aké príťažlivosti prináša pobyt v zahraničí.

Vzhľadom na to, že polovica mladých, vzdelaných Slovákov odchádza z krajiny, ukazuje nový prieskum Čítaj viac


Vývoj koronavírusu a vakcín

 • Na Slovensku je osem nových prípadov delta typu. A Na Slovensku bolo nájdených celkom 14 prípadov delta typu. Vo väčšine prípadov ide o imigrantov na Slovensko a ich blízkych spolupracovníkov. 11 nebolo očkovaných a traja boli očkovaní. Tí, ktorí boli očkovaní pozitívnym testom, majú iba mierne príznaky a nie sú hospitalizovaní. Jedna osoba, ktorá nebola očkovaná, bola hospitalizovaná v kritickom stave.
 • Ľudia so sociálnym poistením sa po dovolenke v zahraničí vracajú na Slovensko a musia ísť Povinná izolácia Infekčná choroba môže požiadať lekára o práceneschopnosť.
 • Napriek tomu, že predchádzajúce dve vlny koronavírusovej infekcie postihli predovšetkým dospelých a starších ľudí, očakávaná tretia vlna sa pravdepodobne rozšíri hlavne medzi deti. Preto Odborníci vyzvali rodičov, aby zvážili očkovanie svojich detí Počas tlačovej konferencie na ministerstve zdravotníctva. V súčasnej dobe je možné proti Kovit-19 očkovať mladistvých od 12 rokov na Slovensku.
 • Ľudia, ktorí dostávajú Druhú dávku je možné získať s prvou dávkou astrogénovej vakcíny Pfizer Budúci týždeň. Táto možnosť je k dispozícii v registračnom formulári na korona.gov.sk.
 • Portugalsko a Taliansko neboli pri letoch na Slovensko považované za nebezpečné krajiny. Nové pravidlá, ktoré platia do 9. júla, vyžadujú, aby každý, kto letí na Slovensko z nebezpečných krajín, dokonca aj tí, ktorí boli očkovaní, mal negatívny výsledok testu PCR maximálne 72 hodín.
 • Vláda preplatí určitý počet testov PCR za mesiac. Ľudia sú povinní pri vstupe do určitých areálov vykazovať negatívne výsledky testov.

  Foto dňa

8. júla postihli Slovensko extrémne vysoké teploty. Meteorológovia varujú Proti búrkam Dnes po celom Slovensku.


Ak sa vám páči to, čo robíme, a chcete podporiť dobrú žurnalistiku, Kúpte si naše online predplatné . Vďaka.


Dnešný špeciálny príbeh

V USA sme vyškolení na riešenie konkrétnych prípadov, pripomína Daniel Libik, špecializovaný právnik z Harvardskej univerzity. Kariérne rozhodnutie ísť do právnej služby nemusí byť konečné, domnieva sa špeciálny právnik, ktorý funkciu prijal, kým nebude vo februári 2021 vykonávať funkciu advokáta.

Právnik, ktorý sa stal právnikom: Trestné právo môže byť príležitosťou pre veľké právnické firmy Čítaj viac


V ďalších novinkách

 • Rotácia Jeden cent a dva centy Po schválení vládou bude obmedzené na Slovensko. Platba v hotovosti bude iba okrúhla, čo je neutrálne a pre obe strany – kupujúceho aj zákazníka.
 • Bojovníci blesku Tampa Bay Stanley získal trofej Obhájil titul NHL v sezóne 2020/2021 a z minulého roka. Hrá slovenský obranca Eric Chernik V tíme.
 • Predseda parlamentu a šéf koalície Boris Kolar (Smy Rodina) chce Zmeniť ústavu, aby sa mohlo konať referendum. Chce to navrhnúť na júlovej schôdzi parlamentu.
 • Malé hraničné priechody budú otvorené od piatkuVrátane zatvárania polície v pondelok. Obmedzenia budú pokračovať.
 • Slovenský cyklista Peter Sagan opustil Tour de France. Sagan sa rozhodol prerušiť svoju účasť pred 12. etapou pre zranenie kolena, ktoré utrpelo pri zrážke s austrálskym cyklistom Calebom Ivanom na konci tretej etapy.
 • Toľko Na Slovensku skrachovalo 821 ľudí V júni. Zatiaľ je počet bankrotov v roku 2021 o 0,61 percenta vyšší ako v rovnakom období minulého roka.
 • Je to spôsobené uvoľnením protiinfekčných opatrení a začiatkom prázdnin Rast tržieb na Slovensku. Pozitívny rast potvrdili štatistiky systému e-Gaza. Po maloobchodných tržbách začali výrazne rásť tržby v sektore ubytovania, reštaurácií a obchodoch s alkoholom a fitness. (Finančné riadenie)
READ  Ceny ropy vzrástli po tom, čo sa lídri EÚ dohodli na zákaze dovozu ruskej ropy

Nenechajte si ujsť Spectator.sk už dnes

Slovenský kameraman Atraba bude rozhodovať o Oscaroch Čítaj viac

Vláda vráti obmedzený počet testov PCR, testy na antigény však nebudú bezplatné Čítaj viac

Ak máte návrhy, ako zlepšiť tento prehľad noviniek, kontaktujte nás na adrese [email protected].

8. júla 2021 o 17:16 | Nina Hrabowski Fran ஸ் ois

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close