„Nie je to žiadna raketová veda,“ bráni sa Auger-Aliassim

Felix Auger-Aliassime sa v stredu vyhol potupnému výstupu z 2. kola Australian Open strhujúcou výhrou nad Slovenskom 3:6, 3:6, 6:3, 6:2, 6:2. Alex Molgan.

V prospech neskoršieho šampióna Johna McEnroea v Melbourne Parku tento týždeň vyzerala kanadská šestka po chybách v prvých dvoch setoch v Margaret Court Arene, že sa vyšmykne z prvého grandslamu roka.

Dvadsaťdvaročný hráč sa dostal pod paľbu za to, že sa rozhodcovi sťažoval na postavenie lôpt na začiatku tretieho setu a zrazu bol z neho iný hráč, ktorý slúžil ako zo sna a vnucoval svoju hru svetu č. 53.

„Je to veľmi jednoduché, stačí položiť loptičku na ihrisko bez toho, aby ste vynechali úder,“ zasmial sa Auger-Aliassim na vysvetľovaní zmeny.

„Nakoniec to nie je žiadna raketová veda. Tak som dal do kurtu ešte jednu loptičku a snažil som sa, aby to bolo jednoduché.

Bol to výrazný kontrast k úvodným dvom setom, keď Auger-Aliassimová prepálila údery na oboch stranách a nastriekala 25 nevynútených chýb.

„Čísla to ukazujú, ale v prvých dvoch setoch bol konzistentnejší ako ja,“ priznal Auger-Aliassim.

„Snažil som sa nájsť spôsob, ako zostať na kurte trochu dlhšie, aby bol zápas ťažší a trval dlhšie.

„Keď som dokázal vyhrať tretí set, viac som si dôveroval, moje myšlienky boli pozitívnejšie a potom som si pomyslel: 'Dokázal som to, možno to dokážem znova, vrátim sa a zvíťazím.“

„Som naozaj rád, že som to dokázal. Bol to pre mňa ťažký deň.“

Kanaďan, ktorý v pondelok prehral prvý set svojho úvodného zápasu proti krajanovi Vaškovi Pospíšilovi, zabalil zápas za niečo vyše troch hodín blýskavým forhendom – jeho piaty päťsetový set v kariére.